Європа відчитала Мєдвєдєва за відвідини Південної Осетії

Євросоюз заявив про тверду підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії.

Головуюча в Євросоюзі Швеція сьогодні піддала критиці поїздку президента Росії Дмитра Мєдвєдєва до Південної Осетії.

"Євросоюз розцінює цей візит як несумісний з принципом територіальної цілісності і висловлює стурбованість відносно того, як це вплине на міжнародні зусилля зі стабілізації у регіоні", - сказано в поширеній у Брюсселі заяві шведського головування.

У документі знову заявляється про тверду підтримку Євросоюзом суверенітету і територіальної цілісності Грузії.

Нагадаємо, що в 13 липня Дмитро Мєдвєдєв несподівано прибув до Цхінвалі. Візит президента РФ готувався в атмосфері строгої секретності. Вранці він прибув літаком на військовий аеродром Моздоку і звідти вилетів вертольотом до Цхінвалі. Президент Південної Осетії Едуард Кокойти начебто дізнався про візит Мєдвєдєва менше ніж за годину до його прибуття.

Під час візиту президент РФ пообіцяв подальшу допомогу при відновленні невизнаної республіки, що постраждала у військовому конфлікті Росії з Грузією в серпні 2008 року, оглянув зруйновані будівлі в південноосетинській столиці та поспілкувався з місцевими мешканцями.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі охарактеризував візит російського президента Дмитра Мєдвєдєва до Цхінвалі як "найганебніший і найаморальніший прецедент" в історії російської дипломатії.

Своє негативне ставлення до візиту президента Росії до Цхінвалі також висловили США. Офіційний представник держдепартаменту США Іан Келлі відповідаючи на питання журналістів про те, чи була поїздка Мєдвєдєва недоречною, заявив: "Так, звичайно. Я не думаю, що ця поїздка була хоч яким-небудь кроком вперед з точки зору забезпечення стабільності в регіоні".

Читайте також:

США вважають, що Мєдвєдєв "недоречно" з’їздив до Цхінвалі

Саакашвілі назвав візит Мєдвєдєва до Цхінвалі "аморальним"

Мєдвєдєв прилетів у Південну Осетію. Тбілісі заявляє про провокацію

На грузинському кордоні затримано групу українців-нелегалів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: