Європа відмовилася знімати обмеження на авіаперельоти

У понеділок "будуть здійснені не більше 8-9 тисяч рейсів із запланованих за розкладом 28 тисяч польотів", що становить близько 30%.

Незважаючи на вимоги європейських авіаперевізників, повітряний простір 17 країн континенту в понеділок залишиться закритим. Як повідомив Євроконтроль - європейське агентство з безпеки повітряної навігації, у понеділок "будуть здійснені не більше 8-9 тисяч рейсів із запланованих за розкладом 28 тисяч польотів", що становить близько 30%.

Відкритими залишаються тільки авіакоридори над державами Південної Європи і Середземним морем, а також над крайньою північчю Європи. Доступні для польотів повітряні простори Іспанії, Португалії, південної Італії, балканських країн, Болгарії, Греції, Кіпру, північної частини Швеції і Норвегії, а також Литви та Фінляндії.

Низка країн, в тому числі Німеччина, Бельгія і Велика Британія, відклали ухвалення рішення до вечора.

Протягом найближчих годин ситуація в європейському небі буде розглянута на екстреній нараді Ради ЄС на рівні міністрів транспорту, яка пройде в режимі відеоконференції. Одночасно відбудеться нарада Міжнародної організації цивільної авіації при ООН з даного питання.

Питання про ступінь безпеки польотів над Європою у зв'язку з поширенням хмари попелу від вулкану в Ісландії залишається відкритим, і в цих умовах європейські уряди поки не демонструють готовність прийняти на себе повну відповідальність за відновлення польотів.

Європейська авіаційна асоціація, посилаючись на дані, отримані під час пробних авіаперельотів, продовжує наполягати, що небезпека, що несе з собою вулканічний попіл, значно перебільшена. Всього в неділю провідні європейські авіаперевізники здійснили близько 30 тестових польотів порожніх авіалайнерів по основних маршрутах. Всі вони пройшли без пригод.

Європейська авіаційна асоціація, членами якої є 36 найбільших авіакомпаній Європи, і європейське відділення Міжнародної ради аеропортів у спільній заяві закликали до "негайної переоцінки" повної заборони на польоти над Європою.

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) у понеділок також піддала різкій критиці дії європейської влади, які призвели до тривалого блокування повітряного простору Європи. У поширеному у понеділок прес-релізі вона закликала європейських лідерів об'єднатися і знайти реальні шляхи вирішення проблеми.

За оцінками організації, авіакомпанії зазнають збитків не менш ніж у 200 мільйонів доларів на добу, а європейська економіка втрачає через проблеми з повітряним сполученням мільярди доларів.

"Криза триває вже достатньо довго, щоб ми могли висловити своє незадоволення тим, як уряди намагаються з ним впоратися: без оцінки ризику, без консультацій, без координації та єдиного керівництва, - заявив глава IATA Джованні Бізіньяні. - Неймовірно, що транспортним міністрам Європи знадобилося п'ять днів, щоб організувати телеконференцію".

За словами Бізіньяні, проблемі повітряного сполучення повинен бути відданий пріоритет, і європейська влада повинна якомога швидше відкрити повітряний простір над континентом, уникаючи загроз безпеці. На його думку, відновлення нормального функціонування авіаційної галузі в Європі займе 3-6 днів.

Керівництво IATA негативно відгукнулося і про обраний країнами Європи підхід - закрити повітряний простір на підставі теоретичних моделей без перевірки реальних атмосферних умов і консультацій з авіаперевізниками. "Безпека є нашим основним пріоритетом. Авіакомпанії не будуть літати, якщо це небезпечно. Я провів консультації зі авіакомпаніями, що входять до складу організації, які зазвичай працюють у цьому повітряному просторі. Вони повідомляють про упущені можливості безпечних польотів", - додав глава IATA.

Читайте також:

Через ісландський вулкан аеропорти втратили вже більше мільярда євро

Активність ісландського вулкану значно знизилася

Італія знову закрила повітряний простір

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: