Європа відзначає закінчення Першої світової війни

Вперше в історії канцлер Німеччини прибув на святкування річниці завершення Першої світової війни.

Меркель та Саркозі
AFP
Ангела Меркель та Ніколя Саркозі у Парижі
Канцлер Німеччини Ангела Меркель прибула в Париж, щоб разом з французьким президентом Ніколя Саркозі відзначити 91-у річницю закінчення Першої світової війни.

Це перший в історії випадок, коли німецький лідер бере участь в цій церемонії спільно з главою Франції.

На знак примирення двох країн у Париж приїхали представників прикордонних департаментів і муніципалітетів Німеччини та Франції, а також близько 2000 французьких та німецьких ліцеїстів. У минулому році Меркель відмовилася їхати до Франції, коли церемонію перенесли з Парижа під Верден, де в 1916 році проходили кровопролитні бої.

11 листопада президент Саркозі поклав вінок до пам'ятника Жоржа Клемансо, який очолював Францію в період конфлікту. Після короткої зустрічі в Єлисейському палаці Саркозі та Меркель відправилися до площі Шарля де Голля, щоб біля Тріумфальної арки вшанувати пам'ять загиблих.

Париж і Берлін об'єднують "єдині цінності, єдині прагнення у Європі, тому природно, що політичні курси все більш і більш зближуються", заявив французький президент. "Дружба між Францією і Німеччиною це скарб, збереження і примноження якого є нашим обов'язком", - сказав Ніколя Саркозі. Ангела Меркель зазначила, що два народи "об'єднує багатовікова історія з її щасливими і сумними сторінками".

У тексті офіційної програми було сказано, що хор французької армії виконає "німецький гімн Deutschland über alles. У самій Німеччині цей варіант гімну не виконується з 1991 року. Чи правильний гімн виконали французи в підсумку, не повідомляється.

Після возз'єднання Німеччина відмовилася від назви Deutschland über alles ("Німеччина понад усе") на користь Deutschlandlied ("Пісня Німеччині"). З 1950 року на офіційних заходах ФРН виконувався лише третій куплет гімну. Вирішено було відмовитися від першого і другого куплетів, щоб ніщо в новій Німеччині не нагадувало про нацистів. Виконання першого куплету німці зазвичай сприймають як прояв крайніх правих і неонацистських поглядів.

Читайте також:

У Києві встановили фрагмент Берлінської стіни

Більшість жителів Землі незадоволені капіталізмом, але не жалкують про розпад СРСР

Саркозі зізнався у руйнуванні Берлінської стіни

Гельмут Коль відмовився приїхати на святкування об'єднання Німеччини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: