Європа відзначає закінчення Першої світової війни

Вперше в історії канцлер Німеччини прибув на святкування річниці завершення Першої світової війни.

Меркель та Саркозі
AFP
Ангела Меркель та Ніколя Саркозі у Парижі
Канцлер Німеччини Ангела Меркель прибула в Париж, щоб разом з французьким президентом Ніколя Саркозі відзначити 91-у річницю закінчення Першої світової війни.

Це перший в історії випадок, коли німецький лідер бере участь в цій церемонії спільно з главою Франції.

На знак примирення двох країн у Париж приїхали представників прикордонних департаментів і муніципалітетів Німеччини та Франції, а також близько 2000 французьких та німецьких ліцеїстів. У минулому році Меркель відмовилася їхати до Франції, коли церемонію перенесли з Парижа під Верден, де в 1916 році проходили кровопролитні бої.

11 листопада президент Саркозі поклав вінок до пам'ятника Жоржа Клемансо, який очолював Францію в період конфлікту. Після короткої зустрічі в Єлисейському палаці Саркозі та Меркель відправилися до площі Шарля де Голля, щоб біля Тріумфальної арки вшанувати пам'ять загиблих.

Париж і Берлін об'єднують "єдині цінності, єдині прагнення у Європі, тому природно, що політичні курси все більш і більш зближуються", заявив французький президент. "Дружба між Францією і Німеччиною це скарб, збереження і примноження якого є нашим обов'язком", - сказав Ніколя Саркозі. Ангела Меркель зазначила, що два народи "об'єднує багатовікова історія з її щасливими і сумними сторінками".

У тексті офіційної програми було сказано, що хор французької армії виконає "німецький гімн Deutschland über alles. У самій Німеччині цей варіант гімну не виконується з 1991 року. Чи правильний гімн виконали французи в підсумку, не повідомляється.

Після возз'єднання Німеччина відмовилася від назви Deutschland über alles ("Німеччина понад усе") на користь Deutschlandlied ("Пісня Німеччині"). З 1950 року на офіційних заходах ФРН виконувався лише третій куплет гімну. Вирішено було відмовитися від першого і другого куплетів, щоб ніщо в новій Німеччині не нагадувало про нацистів. Виконання першого куплету німці зазвичай сприймають як прояв крайніх правих і неонацистських поглядів.

Читайте також:

У Києві встановили фрагмент Берлінської стіни

Більшість жителів Землі незадоволені капіталізмом, але не жалкують про розпад СРСР

Саркозі зізнався у руйнуванні Берлінської стіни

Гельмут Коль відмовився приїхати на святкування об'єднання Німеччини

ВідеоЄвропа відзначає закінчення Першої світової війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: