Європа вимагає Каддафі зупинити насильство та відійти від влади

У Європі заявили про втрату лівійським лідером Муаммаром Каддафі легітимності і закликають його терміново відійти від влади, щоб зупинити насаильство у Лівії.

У четвер, 10 березня, президент Франції Ніколя Саркозі і прем'єр-міністр Британії Девід Камерон заявили, що лідер Лівії Муаммар Каддафі та його владне оточення втратили легітимність і мають терміново відійти від керівництва країною, щоб зупинити насильство в ній.

Обидва керівники висловили таку заяву в спільній декларації, яку вони адресували голові Європейської ради Германові Ван Ромпеєві.

У ній вони також закликали підготувати плани надання допомоги лівійським повстанцям і розглянути можливість запровадити над Лівією зону заборони польотів лівійської військової авіації.

Саркозі й Камерон, крім того, закликають Європейський Союз визнати Лівійську національну раду, яка представляє повстанців.

Раніше Франція вже визнала Лівійську національну раду за законного представника лівійського народу й оголосила, що найближчим часом вишле до контрольованого повстанцями лівійського міста Бенгазі свого посла і готова прийняти в Парижі посла від збройної лівійської опозиції.

Із заявою з закликом визнати Лівійську національну раду виступив і Європейський парламент.

Так само й Рада співпраці країн Перської затоки ухвалила заяву своїх міністрів закордонних справ про втрату легітимності режимом Каддафі.

У США ж тим часом оголосили, що пошлють до підконтрольної повстанцям східної частини Лівії групи допомоги за надзвичайних ситуацій. При цьому в Білому домі наголосили, що це в жодному разі не є військова інтервенція і що ці групи прибудуть із дозволу повстанської адміністрації.

Водночас у Лівії в четвер стало відомо, що владні війська після важких боїв повністю відбили в повстанців портове місто Рас-Лануф із його стратегічно важливим нафтовим терміналом і змусили повстанські сили до панічної втечі. Так само урядові війська зайняли більшу частину чи й усе місто Аз-Завія, яке теж було місцем кількаденних боїв, у західній частині Лівії.

А син Каддафі Сейф-аль-Іслам, який виступає як політичний речник свого батька, заявив у четвер, що влада Лівії не має наміру вступати в переговори з повстанцями і планує масштабну воєнну операцію, щоб повернути під свій контроль східну частину країни.

Водночас, Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив, що Лівія перебуває в стані громадянської війни.

Читайте також: 

New York Times виявив багатомільярдний секретний фонд Каддафі

Глава розвідки США впевнений, що Каддафі врешті-решт переможе

Каддафі пообіцяв збройний опір будь-якому втручанню іноземців

Московський патріархат підтримав Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: