Європа вимагає від Молдови скасувати візовий режим з Румунією

Рішення Молдови ввести візовий режим з Румунією, котра є частиною Євросоюзу, суперечить домовленостям з ЄС.

Європейський союз вимагатиме від Молдови скасування візового режиму з Румунією.

Таку заяву зробила комісар зі зовнішніх зв'язків та політики добросусідства ЄС Беніта Ферреро-Вальднер в рамках відеоконференції.

Вона відзначила, що в Євросоюзі обурені рішенням влади Молдови ввести візовий режим для громадян Румунії, вважають його неприйнятними і мають намір добиватися його скасування.

Як підкреслила Ферреро-Вальднер, це рішення йде врозріз з документами, які підписані між Євросоюзом та Молдовою, а Румунія є членом Євросоюзу.

Вона повідомила, що це питання обговорюватиметься 27 квітня на засіданні міністрів закордонних справ Євросоюзу в Люксембурзі, а також 30 квітня на засіданні представників комітету загального менеджменту Європейської комісії та Молдови.

Нагадаємо, раніше президент Молдавії Володимир Воронін звинуватив Румунію у втручанні у внутрішні справи республіки і в причетності до організації акцій протесту і масових заворушень в Кишиневі 7 квітня, метою яких, на його думку, був державний переворот.

З 9 квітня Молдавія ввела візовий режим для громадян Румунії, а також оголосила персонами нон ґрата двох румунських дипломатів, враховуючи посла Румунії в Молдавії Філіпа Теодореску. Крім того, молдавська влада зажадали, щоб всі румунські журналісти залишили Кишинів, оскільки в них немає в'їзних віз. За декілька днів з Кишинева були вислані 24 румунських журналіста.

Читайте також:

Україна відправила Румунії ноту з вимогою не забруднювати ріки

The Weekly Standard: події в Молдові – крок до наступу на незалежну Україну

Молдавському опозиціонеру, якого видала Україна, загрожує 25 років в'язниці

Україна видала Молдові "організаторів державного перевороту"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: