Європа встановить супутникове спостереження за Абхазією та Південною Осетією

Євросоюз має намір встановити супутникове спостереження за територією південної Осетії та Абхазії, щоб знати про можливі провокації в зонах конфлікту.

Євросоюз має намір почати супутникове спостереження за Абхазією і Південною Осетією.

Таким чином в ЄС розраховують підвищити ефективність місії спостерігачів, яка працює на прикордонних з цими республіками грузинськими територіями.

Використовувати супутник Євросоюзу запропонувала грузинська сторона кілька місяців тому. У Тбілісі вважають, що такий вид моніторингу дозволить зменшити кількість надзвичайних ситуацій і різного роду провокацій в зонах конфлікту.

В останні місяці, зокрема, біля кордонів Південної Осетії неодноразово затримувалися громадяни Грузії. У Цхінвалі стверджували, що ці люди порушили кордон, грузинська влада ж розцінювали те, що відбувається як викрадення співвітчизників південноосетинськими силовиками і російськими військовими.

Глава МЗС Абхазії Сергій Шамба, коментуючи дані про супутникове спостереженні, припустив, що в такий спосіб Євросоюз буде стежити головним чином за переміщенням російських військ. Зі свого боку, голова місії спостерігачів ЄС Ганс-Йорг Хабер зазначив, що з супутника можна буде "документально фіксувати будь-які великі пересування військ або будівельні роботи". Він додав, що космічна розвідка не може компенсувати відсутність спостерігачів ЄС на території Абхазії і Південної Осетії.

Яким чином буде організовано спостереження, поки невідомо. У МЗС Грузії заявили, що країни ЄС ще мають узгодити фінансові та технічні питання. Офіційна заява з цього приводу Євросоюз, як очікується, зробить у найближчі дні.

Спостерігачі ЄС, нагадаємо, були направлені до зони грузино-осетинського і грузино-абхазького конфліктів після серпневої війни 2008 року. Вони працюють тільки в підконтрольних грузинській владі районах. Абхазія і Південна Осетія відмовилися пустити їх на свою територію.

Раніше в республіках також працювали міжнародні спостерігачі від ООН (в Абхазії) і ОБСЄ (у Південній Осетії). Однак рішення про продовження їхнього мандата було заблоковано Росією, а діяльність цих місій була припинена.

Читайте також:

Білорусь створить групу для вирішення визнання Абхазії та Південної Осетії

Росія попередила про нову війну на Кавказі

У Цхінвалі зловили чотирьох грузинських підлітків з гранатами

Еквадор пообіцяв Росії визнати незалежність Абхазії та Осетії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: