Європа йде до школи: як після двомісячного домашнього карантину дітям дозволили навчатися

Дата публікації
Перегляди
5338
Європа йде до школи: як після двомісячного домашнього карантину дітям дозволили навчатися

pixabay.com

Тим часом у Чехії хочуть вдягати на дітей пластикові щити, щоби вони не терли очі.

У Європі після закриття на карантин через коронавірусу поступово відновлюється навчання у школах і відкриваються дитсадки.

У Німеччині першими на навчання вийшли випускні класи, а Данія навпаки першими випустила найменших, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

У дитячих садочках в Данії сформували групи по 5 дітей, щоденно миють іграшки та дезінфікують поверхні.

За словами українки Вікторії Реви, яка багато років працює вихователькою в місті Ікаст, вихованцям не можна приносити з дому їжу чи іграшки, а в садочку – гратися з ким заманеться.

"Коли ділили дітей на групи, то вони отримали футболки різного кольору і знали, з ким можна гуляти, а з ким не можна. Тобто ми грали в таку гру - сьогодні ми граємо тільки з тими, у кого блакитні футболки, а завтра - з тими, у кого червоні", - розповіла вона.

Син Вікторії - семирічний Захар - після занять удома повернувся до шкільних занять. Дітей розділили на групи, а класи оснастили дезінфекторами. Батькам заборонили навіть заходити до приміщення школи. У кожної групи один вчитель, який викладає всі предмети. Навіть за холодної погоди уроки намагаються проводити на свіжому повітрі.

"Нас попереджали, що дитина має мати дуже багато одягу, і від дощу, і навіть підстилки на лавку, які вони можуть покласти, щоб їм не було холодно, бо до цього часу навіть мороз був на вулиці", - додала українка.

Тим часом 13-річна Мілана до школи повернеться майже за два тижні. Оскільки місця для дотримання дистанції бракує, заняття будуть проводити у спортзалах і навіть церквах.

У Німеччині в початковій школі класи розділили на групи до 10 осіб, парти розсунули на відстань у півтора метра, тож пошепотітися однокласники під час уроків не можуть. Щодня мають уроки по три години, а вчаться у зміни – перша група з 8 до 11, друга з 11-ї.

"Ми приходимо до школи в масках, всі одразу руки миють і дезінфікують. Потім йдемо окремо в класи і там столи стоять один із половиною метра від іншого, так ми сидимо", - розказує п’ятикласник Данило, уточнивши, що на уроках маски можна знімати.

За словами мами школяра Наталії, також у класі постійно відчинене вікно для провітрювання, а після кожної групи протирають столи і стільці дезінфікувальним засобом.

Водночас дошкільнята у Німеччині поки залишаються під батьківською опікою. Тут переконані, що саме малим дітям найважче дотримуватися правил гігієни. Повноцінно німецькі садочки запрацюють не раніше осені. А поки заклади для дошкільнят відкривають у деяких регіонах і скрізь – за різними правилами.

Чехія одна з найперших у Європі закрила школи і дитячі садочки. Повертати учнів за парти тут планують уже від понеділка. Уся країна носить маски, а школа в Каменіце біля Праги вирішила одягнути на дітей щити. Бо в них діти не зможуть терти очі. Таких пластикових на школу замовили кілька сотень, їх вчителі щодня хочуть дезінфікувати і роздавати дітям перед уроками. Носити забрала від вірусу школярі мусять на уроках і під час перерви – і так щонайменше до літніх канікул.

Кореспондентка ТСН Наталія Фібріг

Європейський досвід: що найкраще для дітей в умовах пандемії

Європейський досвід: що найкраще для дітей в умовах пандемії

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з Китаю. Патоген викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву хворобі - COVID-19. 

Найімовірніше, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини навіть в інкубаційний період, коли носій COVID-19 не підозрює, що інфікований.

В Україні перший випадок інфікування COVID-19 зафіксували у березні. Патоген виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!