Європа залишила Росії право голосу

ПАРЄ не пішла на зустріч Грузії, котра вимагала позбавити Росію права голосу в Асамблеї, і підтвердила усі повноваження РФ.

ПАРЄ. Фото xronika.az
ПАРЄ підтвердила повноваження Росії. Фото xronika.az
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) більшістю голосів підтвердила повноваження російської делегації.

Таким чином, ПАРЄ відмовилася задовольняти пропозицію Грузії позбавити Росію права голосу в Асамблеї за серпневу війну в Південній Осетії.

Раніше ініціативу Тбілісі відкинула комісія ПАРЄ з моніторингу.

Грузинська делегація звинувачувала Москву в порушенні ряду положень ПАРЄ. Зокрема, Грузія наполягає, що Росія не виконала резолюцію, прийняту в жовтні 2008 року, де йдеться про необхідність відкликати визнання незалежності Південної Осетії і Абхазії.

Ця резолюція була повторно прийнята в січні, однак від визнання республік Москва так і не відмовилася.

29 вересня комісія ПАРЄ вже підтверджувала право голосу Росії в Асамблеї, проте це рішення носило рекомендаційний характер.

Нагадаємо, 29 вересня ПАРЄ прийняла нову резолюцію, в якій засудила дії Москви в ході російсько-грузинської війни. Зокрема, Асамблея розкритикувала рішення Росії не пускати на територію Абхазії і Південної Осетії спостерігачів з ЄС, а також "спроби примусу етнічних грузин до прийняття абхазького і південноосетинського громадянства".

Крім того 30 вересня стало відомо зміст доповіді комісії ЄС за результатами розслідування російсько-грузинської війни. З нього випливає, що війну почала Грузія після провокацій з боку РФ.

Напередодні війни Росія намагалася загострити конфлікт в регіоні. Невиправданий військовий напад Грузії на Південну Осетію став причиною війни на Кавказі в серпні 2008 року, говориться в доповіді комісії.

Читайте також:

Рада Європи засудила Росію за війну в Грузії

Грузія заявила про обстріли кордону з Абхазією

Франція звинуватила Росію в порушенні угоди по Грузії

ЄС: війну почала Грузія після провокацій Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: