Європарламент попросив знищити Леніна у Франції

Звернення з проханням прибрати з Монпельє пам'ятник Леніну підписали 70 депутатів Європарламенту.

Депутати Європарламенту звернулися до влади французького міста Монпельє з проханням демонтувати встановлений в 2010 році пам'ятник Володимиру Леніну.

Звернення з проханням прибрати з Монпельє пам'ятник Леніну підписали 70 депутатів Європарламенту. Зокрема, свій підпис під документом поставив представник Литви Вітаутас Ландсбергіс (наприкінці 1980-х - початку 1990-х років Ландсбергіс був одним з ініціаторів відділення Литви від СРСР).

Коментуючи звернення, литовський депутат заявив, що важлива роль якоїсь особистості в історії - ще не достатній привід для встановлення пам'ятника.

"Чингіз-Хан теж був дуже важливий, але йому пам'ятника не поставили", - пояснив Ландсбергіс.

Також звернення до влади Монпельє підписала депутат від Латвії Сандра Калніете. Вона заявила, що пам'ятник Леніну може стояти в місті лише в тому випадку, якщо поряд встановлять монумент в пам'ять про жертви комуністичного режиму.

Нагадаємо, триметровий пам'ятник Леніну встановили в Монпельє в серпні 2010 року з ініціативи голови регіону Лангедок-Руссільон, соціаліста Жоржа Фреше. Одночасно в Монпельє поставили пам'ятники Вінстону Черчіллю, Шарлю де Голлю, Франкліну Рузвельту і Жану Жоресу.

У 2011 році планувалося продовжити серію, встановивши в місті пам'ятники Махатму Ганді, Голда Меїр, Гамалю Насеру, Нельсону Манделі і Мао Цзедуну. Однак тепер реалізація проекту поставлена під питання, тому що в жовтні 2010 року Фреше помер.

Читайте також:

Російська церква закликала молитися за знищення мумії Леніна

Януковича просять прибрати з українських міст усіх Ленінів і Сталінів

Кремль ще не вирішив, що робити з останками Леніна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: