Європарламент обурений можливістю введення зони контролю всередині Шенгену

Депутати Європарламенту розкритикували ініціативу Італії і Франції щодо посилення пограничного контролю всередині Шенгенської зони.

Депутати Європарламенту виступили з жорсткою критикою пропозиції Комісії Союзу про можливе посилення пограничного контролю всередині Шенгенської зони.

На ініціативу Італії і Франції, схвалену Єврокомісією, відреагував, серед інших, лідер соціалістів у Європарламенті Мартін Шульц. Він заявив, що "шокований" можливістю відновлення контролю на національних кордонах країн, що входять у Шенгенську зону і 12 травня має намір висловити свою точку зору на спеціальному засіданні міністрів внутрішніх справ країн Євросоюзу.

"Ми загрузнемо у кризі, що існує в ЄС, пов'язаній з потоком біженців, що прибуває з країн Північної Африки", - прокоментував Шульц пропозицію Єврокомісії.

"Якщо міністри закордонних справ країн ЄС приймуть рішення про відновлення контролю на кордонах, то ми будемо проти", - наводить агентство слова колишнього прем'єр-міністра Бельгії, євродепутата Гі Верхофстадта. Він назвав нову ініціативу "політичною грою Італії і Франції".

"Вирішення імміграційної проблеми у Європі не в поверненні до ідеї "кожен сам за себе" або перетворенні Європи на фортецю, а у тому, аби вирішити усе на загальноєвропейському рівні", - вважає глава парламентської групи консервативної Європейської народної партії Джозеф Даул.

Раніше експерт виконавчої влади Євросоюзу Марсін Грабіц звернув увагу на те, що Шенгенські угоди дають країнам-учасницям право вдаватися до обмежувальних заходів, але на період не більше 30 днів. Час від часу вони до них вдаються - зокрема при проведенні крупних міжнародних політичних подій і спортивних змагань, для забезпечення внутрішньої безпеки або підтримки громадського порядку.

Як повідомлялося, 26 квітня шенгенське питання обговорили прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі і президент Франції Ніколя Саркозі. У листі, адресованому голові Єврокомісії Жозе Мануелю Баррозу і главі Європейської ради Герману ван Ромпею, вони закликали відновити тимчасовий пограничний контроль усередині Шенгенської зони.

4 травня єврокомісар з внутрішніх справ Сесилія Мальмстрем представила пропозиції Євросоюзу з реформування Шенгенських угод, 12 травня їх розглянуть міністри внутрішніх справ Євросоюзу.

Питання про пограничний контроль у Шенгенській зоні було порушене у зв'язку з великим припливом іммігрантів з країн Північної Африки, де відбуваються революційні події. До Італії вже прибуло більше 25 тисяч мігрантів. Більшість з них - франкомовні вихідці з Тунісу. 11 квітня італійський прем'єр Сільвіо Берлусконі закликав Євросоюз допомогти його країні вирішити проблему нелегальних мігрантів.

17 квітня вибухнув скандал, пов'язаний з тим, що французькі власті блокували поїзди, які рухалися з італійського міста Вентімілья до Франції, на яких збиралися перетнути кордон емігранти з Тунісу і європейські правозахисники. МВС Франції неодноразово заявляло, що нелегалам, які прагнуть потрапити у цю країну, в'їзд закритий.

Згодом єврокомісар Сесилія Мальмстрем заявила, що Франція мала право призупинити залізничне сполучення з Італією, аби не пустити потяги з мігрантами.

Читайте також:

Між Італією і Францією розгорівся дипломатичний скандал

Італія вислала назад до Тунісу сотні іммігрантів

Каддафі попросив у ЄС п'ять мільярдів євро, щоб врятувати Європу від іммігрантів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: