Європарламент підготував для Росії "шокуючу резолюцію"

Члени фракції "зелених" у Європарламенті запропонували резолюцію "Про верховенство закону в Росії".

Європарламент у четвер, 17 лютого, о 13:00 за київським часом має намір проголосувати по резолюції "Про верховенство закону в Росії". У проекті документа, зокрема, говориться, що Європарламент "вкрай стурбований повідомленнями про політично мотивованих суддів, несправедливі розгляди і нездатність розслідувати серйозні злочини в Росії, такі як вбивства, залякування або інші види насильства".

Прийняти жорстку резолюцію щодо Росії запропонували члени фракції "зелених" - Вернер Шульц (Німеччина) і Хейді Хаутала (Фінляндія). Хаутала була автором поправок про введення візових і економічних санкцій у відношенні російських чиновників і політиків, причетних до загибелі співробітника фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського.

Ініціаторів прийняття резолюції активно підтримала депутат від фракції ліберал-демократів Крістійна Оюланд (Естонія). "Випадки порушення прав людини, громадянських свобод і верховенства закону стали буденністю в Росії. Корупція і несправедливість тільки минулого року примусили виїхати з Росії 300 тис. осіб. Російська влада впроваджує неконституційні закони і порядки", - заявила вона.

Втім, у Росії знайшлися і захисники в Європарламенті. "Ми думаємо, що можемо наставляти Росію в області прав людини, але чи не варто нам спочатку розібратися з власними проблемами, - звернувся до присутніх незалежний депутат Бруно Гольніш (Франція). - От пан Теннок (депутат з Великобританії) згадав WikiLeaks, але не сказав, що засновник цього сайту Джуліан Ассандж вже кілька тижнів перебуває під арештом у Великобританії за надуманим і безглуздим звинуваченням і що скоро його можуть передати США ". Оратора перервав голова Європарламенту Єжи Бузек: "Колега, ми тут говоримо про Росію". Бруно Гольніш хотів продовжити виступ, але йому відключили мікрофон.

Можливість прийняття Європарламентом такої жорсткої резолюції по відношенню до Росії викликала шок. "Ця загадкова резолюція викликає у мене подив - ще минулого тижня про неї й мови не було", - зізнався газеті заступник глави комітету Держдуми з міжнародних справах Андрій Клімов. "Я розумію, чому вони згадали про Росію в річницю загибелі Сергія Магнітського. Розумію, чому вони почали висувати різні ініціативи, беручи свій річний звіт з прав людини. Але коли такі резолюції пропонуються без будь-якого приводу або прив'язки до діалогу між Росією та ЄС , то це викликає подив і наводить на думку, що їм просто нічим більше зайнятися".

Клімов припустив, що до прийняття резолюції євродепутатів могли підштовхнути російські опозиціонери, які побували в Європі. "Можливо, вони постукали в якісь двері, щось комусь нашептали, десь поскаржилися", - пояснив депутат.

Читайте також:

МЗС звинуватило президента Європарламенту у надмірній емоційності

Європа проміняла Україну на Молдову

США введуть нові санкції проти Лукашенка і дадуть грошей опозиції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: