Європарламент позбавив скандальну Марін Ле Пен депутатської недоторканності

Дата публікації
Європарламент позбавив скандальну Марін Ле Пен депутатської недоторканності

Reuters

Рішення було ухвалене простим підняттям рук.

Депутати Європейського парламенту проголосували за зняття парламентського імунітету з лідера французької партії "Національний фронт" Марін Ле Пен.

Рішення було ухвалене простим голосуванням – підняттям рук і відбулося за переважної більшості "за", повідомляє Інтерфакс-Україна.

Нагадаємо, 28 лютого Комітет Європарламенту з правових питань більшістю голосів проголосував за позбавлення цього статусу лідера французьких ультраправих.

Скандал розгорівся через фотографії, які Ле Пен оприлюднила ще в 2015 році в Twitter і на яких видно, як бойовики "Ісламського держави" страчують людей.

Своєю чергою, Ле Пен виправдовується, мовляв, фото розповсюдила ненавмисне, а лише на знак протесту проти порівняння її партії з членами терористичного угруповання.

Нагадаємо, раніше французька поліція провела обшуки в штаб-квартирі ультраправої партії "Національний фронт", яку очолює кандидат в президенти країни Марін Ле Пен.

Обшуки стосуються справи про фінансові зловживання Ле Пен. Слідство вважає, що лідер французьких ультраправих найняла мертвих душ в якості своїх помічників в Європарламенті. 

Варто відзначити, що Ле Пен підтримала Росію словами про те, що не вважає анексію Криму Росією незаконною. Після цих слів розгорівся скандал. Українське МЗС назвав заяву Ле Пен неповагою до суверенітету і ігноруванням міжнародного права. У відповідь представники Ле Пен заявили, що політик і не збиралася відвідувати Україну. Більше про націоналістку Марін Ле Пен і про її політичні погляди читайте в матеріалі ТСН.ua.

ТСН.ua

Наступна публікація