Європарламент призначив Урсулу фон дер Ляєн очільницею Єврокомісії : хто вона і що це означає для України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Фон дер Ляєн очолювала Міністерство оборони Німеччини.

Європейський парламент під час засідання 16 липня затвердив новою очільницею Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн. За це рішення проголосувала більшість європарламентарів.

Перемовини щодо нових очільників головних інституцій в ЄС тривали досить напружено. Заради компромісу лідери країн-членів ЄС кілька разів змінювали кандидатури голів Єврокомісії, Ради ЄС, Європарламенту та верховного представника ЄС із зовнішньої політики. Зрештою, саме Урсулу фон дер Ляєн вони погодились номінувати на посаду очільниці Єврокомісії.

ТСН.ua розповідає коротку біографії фон дер Ляєн, а також її ставлення до основних проблем ЄС, України, Росії та конфлікту на Донбасі.

Урсула народилась у родині досить відомих у Німеччині політиків. Її батько свого часу також працював у Єврокомісії. За освітою фон дер Ляєн є медиком і в юності працювала за професію та навіть отримала звання доктора медицини.

Незважаючи на те, що членом партії ХДС вона стала ще 1990 року, у політику вперше потрапила 2003 року, коли стала депутатом парламенту землі Нижня Саксонія. А вже за 2 роки стала міністром у справах сім’ї в уряді Ангели Меркель.

Відтоді Урсула була вірною соратницею канцлерки Німеччини. Після Міністерства у справах сім’ї (2005-2009) вона стала міністеркою праці та соціальних питань, а одразу після цього – міністеркою оборони. Фон лер Ляєн стала першою жінкою на чолі оборонного відомства Німеччини. 15 липня вона офіційно подала у відставку з цієї посади.

Урсулу вважають протеже Ангели Меркель. В інтерв’ю ТСН.ua брюссельський журналіст "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк зазначав, що вона навряд чи має якісь власні погляди та цінності.

"Вона схожа на Меркель, це може бути добре для України, вона розуміє загрози від РФ, оскільки була міністром оборони кілька років. Але я не певен, що вона має стійкі позиції та уявлення. Це може бути добре, оскільки ви можете допомогти їй їх сформувати, однак, я думаю, що вона буде просто плисти за течією", - розповідав він.

ВідеоУрсула фон дер Ляєн може стати першою жінкою на посаді президента Єврокомісії

Єврокомісію очолить міністерка оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн. Європейську Раду – бельгійський прем’єр Шарль Мішель. Міжнародною політикою в ЄС опікуватиметься іспанський міністр закордонних справ Жозеп Боррель. Європарламент може очолити уродженець Херсона, болгарин із проросійськими поглядами Сергій Станішев.  

Урсула фон дер Ляєн може стати першою жінкою на посаді президента Єврокомісії

Урсула є активною прихильницею європейського співробітництва. Також вона неодноразово зазначала, що мріє про так звану федералізацію ЄС.

"Моя мета - Сполучені Штати Європи - за зразком федеративних держав, таких як Швейцарія, Німеччина або США. Я уявляю Європу моїх дітей або онуків не як вільний союз держав, захоплених національними інтересами", - пояснювала політикиня.

Окрім цього, вона також закликала до більшої співпраці в ЄС на рівні оборонних відомств і створення "армії з європейців".

"Європа повинна бути в змозі діяти незалежно саме в тих галузях, де Європа повинна діяти незалежно", - підкреслювала Урсула.

Що стосується Росії та України, то тут фон дер Ляєн чітка у своїх заявах – Крим є анексованим, а на Донбасі триває підтримувана Росією війна. Водночас, саме вона була на посаді міністра оборони Німеччини під час подій 2014 року і, свого часу, критично ставилась до ідеї надання зброї України, оскільки вважала, що це призведе до ескалації конфлікту. Однак Урсула запевняє, що Путін та Росія розуміють лише "позицію сили".

"Президент Путін не цінує слабкості. Сприяння або поблажливість не роблять його більш дружелюбним. Росія анексувала Крим, вона стискає східну Україну. Алеппо було поховане під килимом бомб з російських літаків", - розповідала вона.

Напередодні голосування Урсула виступила у Європарламенті. Вона закликала підтримати її і розповідала про економіку всередині ЄС та боротьбу зі змінами клімату. Однак про розширення ЄС, стосунки з Росією, конфлікт в Україні або будь-які інші зовнішньополітичні виклики Урсула не сказала жодного слова.

Залиште свій коментар

Вибір редакції