Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Європарламент вимагає від Росії припинення репресій проти кримських татар та українців

У Європі занепокоєні тривалою масштабною мілітаризацією Криму.

Європарламент вимагає від російського режиму припинення репресій проти кримських татар та українців на півострові і закликає до негайного звільнення українських політзаручників.

Про це йдеться у резолюції Європарламенту щодо справ кримськотатарських лідерів Ахтема Чийгоза, Ільмі Умерова та журналіста Миколи Семені, повідомляє "Укрінформ".

У резолюції засуджуються вироки Умерову, Чийгозу та Семені, ЄП вимагає їхнього перегляду, негайного звільнення цих осіб та зняття з них усіх обвинувачень.

Також засуджуються вироки проти інших лідерів і активістів кримськотатарської спільноти, а також українців, які протиправно ув’язнені, зокрема й щодо Романа Сущенка, та міститься вимога їхнього негайного звільнення.

ЄП засуджує дискримінаційну політику Росії щодо корінного кримськотатарського населення та всіх, хто виступає проти російської анексії.

У документі наголошується систематичне порушення з боку РФ прав людини на території півострова. У резолюції висловлюється підтримка суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів та засуджується нелегальна анексія Криму.

Європарламент підтримує політику ЄС та країн-членів щодо невизнання нелегальної анексії Кримського півострова та запровадження обмежувальних заходів у зв’язку з цим.

У документі також висловлюється занепокоєння щодо тривалої масштабної мілітаризації півострова Росією, що загрожує регіональній та загальноєвропейській безпеці.

Крім того, у резолюції від 5 жовтня Європарламент закликав російську владу, як окупаційну владу, що встановила контроль над Кримом, забезпечити безперешкодний доступ представникам ООН, ОБСЄ і РЄ з прав людини для розслідування ситуації на півострові.

Нагадаємо, член гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі - перший заступник голови ВР Ірина Геращенко пояснила, чим важливий перший публічний рапорт Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації в окупованому Криму. За її словами, це важливо, бо з цим документом можна звертатися до суду.

У доповіді ООН йдеться про те, що російська ФСБ застосовувала тортури до затриманих в окупованому Криму. Співробітники ФСБ примушували проукраїнських активістів зізнатися в скоєнні злочинів, пов'язаних з тероризмом, застосовуючи тортури з елементами сексуального насильства. Жертв тримали без права спілкування і листування, зв'язаними, з зав'язаними очима, їх били, змушували роздягатися догола, катували електричним струмом, прикладаючи електричні проводи до геніталій, погрожували сексуальним насиллям паяльником і дерев'яною палкою. 

ВідеоСуд Сімферополя обрав запобіжні заходи кримським татарам, яких затримали напередодні

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції