Європарламент заборонив одноразовий пластиковий посуд, рішення набуде чинності за три роки

Європарламент заборонив одноразовий пластиковий посуд, рішення набуде чинності за три роки

За 10 років майже усі пластикові пляшки будуть збиратися для вторинної переробки.

Європарламент схвалив законопроект, що передбачає заборону в ЄС від 2021 року одноразових пластикових виробів, як-от трубочок для пиття, пластикового посуду та ватних паличок.

Відповідне рішення підтримали 560 депутатів, проти проголосували 35.

Оскільки текст законопроекту вже був погоджений на переговорах між Європарламентом та представниками країн-членів у грудні 2018 року, очікують, що він буде швидко затверджений Європейською Радою. Заборона має набути чинності 2021 року.

Як заявив віце-голова Єврокомісії Франс Тіммерманс, Євросоюз не був найбільшим джерелом пластикового забруднення в світі, але цей захід може слугувати прикладом для інших країн. "Країни Азії дуже зацікавлені в тому, що ми робимо. Латиноамериканські країни теж", - зазначив він.

Окрім заборони на ті одноразові пластикові вироби, які можна замінити альтернативними, ЄС також заохочуватиме країни-члени скоротити використання пластикових пакувальних матеріалів та запровадити жорсткіші правила щодо ярликів.

Очікується, що до 2029 року 90% пластикових пляшок будуть збиратися для вторинної переробки, і вони будуть виготовлятися з використанням 25% вторинних матеріалів у 2025 році та 30% - у 2030 році.

За даними Єврокомісії, заборонені новими правилами одноразові вироби становлять 70% відходів, що потрапляють до океанів світу, становлячи загрозу для дикої природи та рибних ресурсів.

Нагадаємо, нещодавно вчені провели дослідження, яке показало, що мікропластик можна виявити в людському організмі. Дослідники проаналізували зразки калу восьми учасників дослідження з Фінляндії, Італії, Японії, Нідерландів, Польщі, Росії, Великої Британії та Австрії. В усіх зразках вони знайшли мікропластик – всього вчені нарахували цілих дев'ять його видів.

пластик, сміття, інфографіка_1

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів