Європарламент закликав не скасовувати санкції проти Росії до повернення Криму. Резолюція

Порушення прав людини на півострові різко засудили.

Сьогодні, 4 лютого, Європейський парламент прийняв чергову резолюцію щодо Криму. У ній закликали Росію почати діалог з Україною та схвалили кроки української сторони до початку переговорного процесу.

Резолюцію "Ситуація з правами людини в Криму, зокрема кримських татар" підтримали 472 євродепутати, проти - 79, утрималися - 33.

"(Європарламент - ред.) Вітає українську ініціативу щодо створення міжнародного переговорного механізму з відновлення українського суверенітету в Криму у форматі "Женева плюс", який повинен включати в себе безпосередню взаємодію з ЄС; закликає Росію почати переговори з Україною та іншими сторонами з питання деокупації Криму, для зняття торговельного та енергетичного ембарго скасувати надзвичайний стан в Криму", - йдеться в резолюції.

Вкотре європейські депутати заявили про відданість суверенітету та територіальній цілісності України у межах визнаних міжнародними інституціями кордонів. Тому, повернення Криму залишається головною передумовою зняття санкцій з РФ.

"Підкреслюється також, що відновлення українського контролю над півостровом є однією з передумов для відновлення співпраці з Російською Федерацією, в тому числі зупинення діючих санкцій", - йдеться в документі.

Європарламент також заявляє про свою підтримку рішення ЄС заборонити імпорт товарів і послуг з Криму, якщо вони не супроводжуються сертифікатом походження від української влади, а також обмежити експорт певних товарів і технологій, інвестицій, торгівлі та сфери послуг в Крим.

При цьому ЄП закликає Раду ЄС зберігати ці санкції до завершення повної реінтеграції Криму в законодавство України.

Крім того, Європарламент "засуджує мілітаризацію Кримського півострова, яка справляє значний негативний вплив на економічне і соціальне життя, а також загрози з боку Росії розміщувати ядерну зброю в Криму, що становить значну загрозу для регіональної, європейської та глобальної безпеки; знову закликає до виведення всіх російських військ з Криму і Східної України".

Водночас у своїй резолюції Європарламент засудив "безпрецедентний рівень порушень прав людини з боку російської і так званої кримської влади щодо населення Криму, зокрема кримських татар".

Як приклади таких порушень у документі відзначаються "жорсткі обмеження свободи вираження думки і мирних зібрань, в тому числі традиційних урочистих заходів, таких як роковин депортації кримських татар сталінським тоталітарним режимом Радянського Союзу і культурні заходи кримських татар".

Також висловлюється стурбованість з приводу порушень майнових прав місцевого населення, його залякування і позбавлення волі, неповаги до його громадянських, політичних і культурних прав; необхідності перереєстрації ЗМІ, а також громадських організацій.

При цьому Європарламент закликає поважати Меджліс як законне представництво кримськотатарського співтовариства і уникати будь-яких переслідувань його членів, зокрема, Мустафи Джемілєва, Рефата Чубарова і Ахтема Чийгоза.

Російську і де-факто місцеву владу закликали провести ефективне, неупереджене та прозоре розслідування всіх випадків зникнень, катувань і порушень прав людини з боку поліції і воєнізованих сил, активних на Кримському півострові з лютого 2014 року; вимагає звільнення засуджених російською владою Олега Сєнцова і Олександра Кольченка.

Крім того, Європарламент "висловлює свою глибоку стурбованість у зв'язку зі становищем ЛГБТ-людей в Криму, яке істотно погіршилося після російської анексії, і репресивними діями і погрозами з боку так званої влади та збройних формувань".

У своїй резолюції євродепутати називають Росію "окупаційною владою" і нагадують, що у зв'язку з таким станом речей РФ зобов'язана забезпечувати безпеку населення і дотримання людських, культурних і релігійних прав корінних татар та інших народів Криму, а також підтримувати правопорядок у Криму.

При цьому Європарламент констатує, що представники ОБСЄ, ООН і Ради Європи були повністю або частково позбавлені доступу на Кримський півострів, через що видавалося складним провести моніторинг ситуації з правами людини в Криму. У зв'язку з цим Росію закликають забезпечити безперешкодний доступ для міжнародних експертів і гуманітарних організацій на півострів. Водночас євродепутати привітали нещодавній візит термінової місій Ради Європи в Крим, яка оцінювала ситуацію з правами людини на півострові.

Президент України Петро Порошенко підтримав резолюцію ЄС.

ВідеоУ Європарламенті обговорюють резолюцію по Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: