Європарламент зажадав від Франції зупинити депортацію циган

Від Франції вимагають припинити процес депортації ромів до Болгарії та Румунії. Європарламент засудив Єврокомісію за нездатність зупинити висилку циган.

Європарламент 9 вересня прийняв звернення до Франції з вимогою негайно зупинити процес депортації циган-мігрантів до Болгарії і Румунії.

За резолюцію, яка засуджує дії французької влади, проголосували 337 парламентаріїв, проти - 245. Всього в парламенті 736 місць. У тексті висловлюється глибока заклопотаність заходами, які Франція приймає стосовно циган та інших мігрантів. Крім того, парламентарії засудили Єврокомісію за нездатність зупинити висилку циган.

Починаючи з серпня Франція за ініціативою президента Ніколя Саркозі вислала з країни більше тисячі циган. Влада Франції заявила, що співпрацює з Румунією і Болгарією. Париж разом з Бухарестом розробляє план соціальної адаптації циган, який допоможе запобігти міграції.

Дискримінація за національною або етнічною ознакою суперечить законам Євросоюзу, однак французький міністр у європейських справах П'єр Лелуш (Pierre Lellouche) заявив, що депортація проводилася не масово, а в індивідуальному порядку.

Французька влада стверджує, що проводить вислання і знищує незаконні стоянки циган заради боротьби зі злочинністю. Майже всі депортації проводилися на добровільній основі, а роми отримували компенсації.

У Франції вже пройшли масштабні мітинги захисників циган.

Читайте також:

Французи вийшли на демонстрації на захист циган

ООН засудила висилку циган із Франції

Франція продовжить висилку циган

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: