Європарламент зробив перший крок до створення спільної європейської армії

Депутати ухвалили резолюцію про співпрацю щодо забезпечення безпеки і співробітництва у сфері оборони.

Європейський парламент ухвалив резолюцію, яка закликає країни блоку активізувати зусилля щодо забезпечення безпеки і співробітництва у сфері оборони, тим самим прокладаючи шлях до Європейського оборонного союзу.

Цей документ підтримали 369 євродепутатів, 255 були проти, ще 70 – утрималися, передає УНІАН.

Резолюція пропонує виділяти 2% ВВП на оборону, створення багатонаціональних сил і штаб-квартири ЄС для планування і керівництва операціями з врегулювання криз. На думку авторів документу, збройним силам країн-членів ЄС потрібно краще взаємодіяти, щоб Євросоюз міг відповідати на реальні загрози швидше і впевненіше. Раді Європи пропонується очолити створення "загальної політики оборони Союзу і забезпечити додаткові фінансові ресурси для її реалізації".

У резолюції йдеться, що ЄС і НАТО мають активізувати співпрацю, особливо на сході і півдні, для протидії гібридним і кібер-загрозам, посилення морської безпеки та розвитку оборонного потенціалу. Але ЄС повинен бути готовий діяти автономно в тих випадках, коли НАТО не бере на себе ініціативу.

Резолюція не має зобов'язуючої сили для країн-членів ЄС. Також у середу євродепутати будуть голосувати за окрему резолюцію по спільній політиці безпеки і оборони.

Нагадаємо, раніше Дональд Трамп заявив на зустрічі з редакційною колегією газети Washington Post, що витрати США на НАТО повинні різко скоротитися.

НАТО, за словами Трампа, дорого обходиться США і країна вже не може собі цього дозволити. На думку Трампа, НАТО неефективний, а європейські союзники США роблять недостатньо, і це яскраво проявилося на прикладі російсько-українського конфлікту. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: