Європейська преса про Грузію

Загалом європейські ЗМІ займають безсторонню позицію щодо подій у Грузію, проте зауважують прозахідну налаштованість усіх сторін конфлікту.

Європейські ЗМІ прагнуть утримуватися від оцінки подій у Грузії, де на шостий день акції протесту опозиції поліція розігнала мітингувальників, проте практично всі видання пишуть про жорстокість влади.

"У столиці Грузії Тбілісі в середу панувало жорстоке насильство", - пише австрійська газета Courier. На шостий день протесту опозиції поліція несподівано вдарила зі всією жорсткістю, править далі газета.

Як зауважує своєю чергою австрійське видання Wiener Zeitung, противники президента Грузії Михаїла Саакашвілі підтримують прозахідний курс глави держави, "однак дорікають йому в неповазі до принципів правової держави й у прагненні до авторитарної системи правління".

Французька преса також акцентує увагу на жорстокості, з якою грузинський спецназ розігнав мітинг в Тбілісі. "Поліція насильницьки розігнала тисячі демонстрантів, що вимагають відставки президента Саакашвілі. Спецназ бив маніфестантів палицями, стріляв гумовими кулями, використовував сльозогінний газ і водомети, відправивши столицю цієї колишньої радянської республіки до хаосу", - пише газета "Figaro".

На думку газети Monde, йдеться про найбільший протест населення країни після "революції роз", "що в листопаді 2003 року привела до влади пана Саакашвілі".

Обидві авторитетні французькі газети сходяться в думці, що звинувачення грузинської влади на адресу Росії ще більше ускладнить і без того напружені відносини двох країн. 

Саакашвілі в середу звинуватив Росію в причетності до останніх подій в Тбілісі. У телезверненні до нації того ж дня він повідомив, що МЗС країни оголосив "персонами нон ґрата" трьох співробітників посольства РФ і зажадав їх виїзду з Грузії.

Італійська газета Corriere della sera, опублікувавши повідомлення під заголовком "Грузія, уряд душить протести", пише, що в країні склалася "геть незрозуміла ситуація". "Саакашвілі - адвокат, вихований у Сполучених Штатах - користується підтримкою Заходу", незважаючи на те, що "оголошені ним реформи провалилися, боротьба з корупцією не мала успіху, а економіка так і не одержала розвитку", пише газета. Понад те, "президента звинуватили у тому, що він підняв на ноги корумпований режим, точно такий, який був при його попередниках," - повідомляло видання.

Інша центральна італійська газета La Stampa опублікувала коментар відомого політичного оглядача Джульєтто К’єза, який стверджує, що "кольорові революції на територіях колишнього СРСР одна за одною опинилися в кризі".

"І виявилося недостатньо тріумфів на виборах, як це трапилося з Ющенком в Україні, щоб остаточно визначити свій шлях на захід, що здавалося вже незворотним", - пише оглядач газети. На його думку, зараз "Грузія Михаїла Саакашвілі" знаходиться на межі громадянської війни.

Іспанська преса, як і німецька, не коментує події в Грузії. Провідні видання - газета Pais, близька до правлячої соцпартії, і монархічна ABC обмежуються цитуванням висловів "друга Заходу" Саакашвілі щодо причин оголошення надзвичайного стану в республіці.

Докладнішу інформацію дає ліберальна Mundo. Вона зауважує, що "поліція била беззбройних демонстрантів, застосовуючи сльозогінний газ і гумові кулі".

Газета повідомляє про арешти лідерів опозиції і заходи, вжиті проти опозиційного телеканалу "Імеді", мовлення якого припинено, і наводить вислови деяких лідерів опозиції стосовно "відсутності демократії в Грузії й існування в країні диктатури".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: