Європейські уряди сприяли ЦРУ?

Оприлюдено доповідь, що звинувачує європейські уряди в сприянні незаконній діяльності ЦРУ в Європі. Ті заперечують.


Керівництво низки країн Європи знали про наявність у 2003-2005 роках на своїй території секретних в'язниць ЦРУ США, повідомила з посиланням на доповідь голови комісії Євросоюзу з розслідування діяльності американських спецслужб у Європі Дика Марті агенція Ассошиейтед Прес. 

За даними Марті, є докази того, що в'язниці ЦРУ існували в Польщі та Румунії. 

"Зараз існує достатньо доказів твердження, що секретні в'язниці, керовані ЦРУ, справді існували в Європі з 2003 по 2005 рік, зокрема в Польщі й Румунії", - йдеться в доповіді. 


У ній із посиланням на неназвані джерела в ЦРУ сказано, що, зокрема, в Польщі таємно утримували Абу Зубайдаха (Abu Zubaydah) та Халіда Шейха Могамеда (Khalid Sheikh Mohammed), що тепер перебувають в американській в'язниці на базі Ґвантанамо (Куба) Абу Зубайдаха підозрюють у сприянні втечі лідерів "Аль-Каїди" з Афганістану перед початком американської військової операції 2001 року, а Халід Шейх Могамед під час допитів визнав свою причетність до 31 терористичного акту, зокрема до підготовки терактів 11 вересня 2001 року.

При цьому в ній наголошено, що сприяння союзників США було критично важливим для реалізації американської програми з переправлення й утримання підозрюваних у терористичній діяльності, і що таке сприяння надавали в межах політики безпеки НАТО. 

Крім того, в своїй доповіді Марті звинуватив владу ФРН і Італії в тому, що вони перешкоджали діяльності комісії з розслідування питання про секретні в'язниці ЦРУ.
З попередніх доповідей Марті випливало, що не менше 14 європейських країн допомагали американським спецслужбам транспортувати та утримувати підозрюваних в терористичній діяльності. З погляду міжнародного законодавства подібні дії ЦРУ і спецслужб країн-союзників США розцінювано як незаконні й такі, що порушують права людини. 

Представники держав, згадуваних у доповідях Марті, неодноразово заперечували участь своїх урядів у незаконній діяльності американських спецслужб.

Так, МЗС Польщі заперечує оприлюднену в доповіді інформацію, передає в п'ятницю агентство Ройтерс.

Єжи Шмайджіньскі (Jerzy Szmajdzinski), що протягом згаданого періоду посідав пост міністра оборони, також заперечує існування в'язниць. "Робота Марті - чиста політична фантастика... Це марна витрата часу і грошей", - сказав він у інтерв'ю Ройтерс.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: