Європейський марш білоруської опозиції

У центрі Мінська почався несанкціонований мітинг білоруської опозиції під назвою Європейський марш.

"Європейський марш" білоруської опозиції (Фото: telegraf.by)
"Європейський марш" білоруської опозиції (Фото: telegraf.by)
Декілька тисяч активістів і прихильників білоруської опозиції зібралися сьогодні в Мінську біля будівлі Національної академії наук. Тут почалася опозиційна акція, що отримала назву Європейський марш, повідомляє ИТАР-ТАСС.

Першим на мітингу виступив екс-кандидат у президенти Білорусі, один із лідерів опозиції Олександр Мілінкевич. "Ми йдемо до Європи, робимо вільний вибір вільних людей", - заявив, зокрема, Мілінкевич. За його словами, "в Європі чекають на білорусів, але не чекають на диктатуру. Тільки у Європі ми збережемо свою незалежність, примножимо культуру", - підкреслив він.

Решта виступаючих також призвала до "тіснішого зближення з Європою, з Євросоюзом".

На мітингу звучали гасла "Живе, Білорусь!", "Білорусь до Європи!". Багато учасників акції прийшли з прапорами Євросоюзу, з опозиційною символікою. За ходом мітингу спостерігають розділи дипломатичних місій низки західних країн, посли Євросоюзу і США.

Мілінкевич закликав присутніх йти після мітингу на площу Бангалор дозволеним маршрутом. Там же виступає лідер ОГП Анатолій Лебедько.

За даними правоохоронних органів, на мітингу присутні близько 3,5 тисяч людей.

Влада дозволила опозиції організувати цю акцію, але при цьому дала дозвіл зібратися біля будівлі Академії наук, а для мітингу призначили інше місце.

Інша група мітингуючих рушила несанкціонованим маршрутом

Мітингуючі розділилися на дві групи - біля Академії наук проводять мітинг лідери опозиційних партій, а частина учасників несанкціонованої ходи продовжила шлях проспектом Незалежності у бік Національної бібліотеки, передають кореспонденти "Інтерфаксу".

Цей маршрут не був дозволений міською владою. Планувалося, що від будівлі Академії наук мітингуючі повинні були звернути на вулицю Сурганова у бік площі Бангалор.

За даними співробітників правоохоронних органів, в ході бере участь близько півтора тисяч людей. Вони рухаються проїжджою частиною проспекту. Ходу очолюють лідери незареєстрованого в Білорусі "Молодого Фронту", "БУНД", і рухи "За свободу".

Міліція обіцяє застосувати силу

Як повідомляє Інтерфакс, співробітники міліції за допомогою гучномовців попередили присутніх на Жовтневій площі, що захід не санкціонований, і нагадали, що Мінміськвиконком санкціонував збір учасників "Європейського маршу" біля Академії наук Білорусі і мітинг в парку Дружби народів.

Міліція попередила, що, якщо присутні не розійдуться, щодо них може бути застосована фізична сила.

"Європейський марш" білоруської опозиції
Вести.ру
В ході мітингу, в якому бере участь, за оцінкою правоохоронних органів, менше тисячі людей, виступають всі охочі
Опозиція створює молодіжну партію

В парку Дружби народів на площі Бангалор в Мінську проходить мітинг учасників опозиційної партії "Європейського шляха", передає кореспондент "Інтерфакса".

"В ході мітингу проводиться запис в створювану Білоруську християнсько-демократичну партію. До оргкомітету увійшов колишній лідер незареєстрованого "Молодого фронту" Павло Северинець. Партія буде молодіжною і ґрунтуватиметься на християнських і демократичних принципах", - заявив Віталій Римашевський від імені оргкомітету.

Крім того, на мітингу виступив Ігор Ринкевич - колишній адвокат лідера Білоруської соціал-демократичної партії "Грамада" Олександра Козуліна, який відбуває покарання. Адвокат передав тим, хто зібрався, прохання Козуліна "пройти так, щоб почула вся Європа і не йти на поводу у влади".

В ході мітингу, в якому бере участь, за оцінкою правоохоронних органів, менше тисячі людей, виступають всі охочі. Влада заборонила використовувати звукопідсилювальну апаратуру, проте організатори зараз намагаються встановити на площі динаміки.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: