Європейський нафтогін мине Босфор і Росію

Учасники енергетичного саміту лідерів країн Південно-Східної Європи обговорять будівництво пан’європейського нафтогону.

Будівництво нафтогону (Фото: www.cendec.com)
Пан'європейський нафтогін мають збудувати вже до 2011 року. (Фото: www.cendec.com)

Учасники енергетичного саміту лідерів країн Південно-Східної Європи, що відбудеться в неділю, 24 червня, обговорять будівництво пан’європейського нафтогону, який відкриє можливість доставляти сиру нафту з країн Каспійського регіону, минувши Босфор. 

У саміті, що пройде в столиці Хорватії - Загребі, візьмуть участь президенти Словенії, Чорногорії, Македонії, Сербії, Албанії, Греції, Болгарії і Румунії. Як спеціального гостя на саміт запрошено президента Росії Володимира Путіна.
У ході саміту російський лідер зустрінеться з главами держав і урядів країн балканського регіону, повідомляє прес-служба президента Хорватії Степана Месича. 

Нафтопроводом довжиною 1,319 тисячі кілометрів, що зв’яже румунський порт Констанца з італійським містом Триєст на узбережжі Адріатичного моря, поставлятиметься нафта з Азербайджану, Туркменії й Казахстану до Центральної та Західної Європи. У Босфорі нафтоналивні танкери довго простоюють, чекаючи на свою чергу на прохід через гранично завантажену судами протоку. 

Вартість будівництва оцінено в 2-3,5 мільярди доларів - залежно від того, на який об'єм перекачування сирої нафти нафтогін буде розрахований. Передбачено, що його максимальна потужність складе до 90 мільйонів тонн сировини на рік. Очікують, що будівництво закінчиться 2011 року. 

Документ про будівництво нафтогону підписали в квітні 2007 року в Загребі представники Сербії, Хорватії, Румунії й Італії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: