Європейський парламент позбувся ультраправих

Парламент ЄС позбувся ультраправої фракції після того, як політичну групу залишили п'ятеро румунських депутатів.

Європарламент позбувся ультраправої фракції "Самобутність, традиція, суверенітет" після того, як політичну групу залишили п'ятеро румунських депутатів, що представляють партію "Велика Румунія", передає кореспондент агенції "РИА Новости".

На цей крок румунські депутати пішли на знак протесту проти заяви колеги за фракціями онуки Беніто Муссоліні - Александри Муссоліні, яка різко відреагувала на недавнє звірське вбивство італійки, скоєне в Римі громадянином Румунії циганського походження, що викликало сплеск антирумунських настроїв серед італійців.

Колег Муссоліні, зокрема, зачепило те, що вона в своїй заяві поставила на одну сходинку румун і румунських циганів.

Згідно з регламентом Європарламенту, для утворення політичної фракції необхідно, щоб до її складу входило щонайменше двадцять депутатів.

Після відходу румунських парламентарів у фракції "Самобутність, традиція, суверенітет" залишилося лише 15 мандатів і, таким чином, вона автоматично підлягала розформовуванню.

Розпуск фракції націоналістів, утвореної після входження до ЄС Румунії та Болгарії та до якої також входили представники партій націоналістів з Франції, Італії, Бельгії, Австрії й Болгарії, привітав керівник другої за кількістю політичної групи Європарламенту - європейських соціалістів Мартин Шульц.

"Це гарна новина, що група ультранаціоналістів більше не існує і не може користуватися грошима європейських платників податків для підтримки ксенофобії й неофашизму, які вони сповідують", - заявив парламентар.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: