Європейську конституцію вже підтримали 24 з 27 членів ЄС (відео)

Парламент Швеції ратифікував Лісабонський договір. Деталі - на відео (без коментарів. Reuters).

Після дискусій, які тривали цілий день, угоду схвалили представники всіх парламентських фракцій: за ратифікацію угоди проголосували 243 депутати, проти - 39, 13 депутатів утрималися, а 54 не були присутні на засіданні.

Проте для того, щоб Лісабонський договір набрав чинності, він має бути ратифікований всіма без винятків державами Євросоюзу.

Нагадаємо, в червні 2008 року Ірландія відмовилася від ратифікації Лісабонського договору після того, як це питання було винесене на референдум. Крім того, в договір не вступили ще Чехія і Польща: у Чехії в даний час Конституційний суд розглядає питання про те, чи не суперечить цей документ конституції країни, а в Польщі угода вже була схвалена парламентом, проте досі не підписана президентом Лехом Качиньським.

Лісабонський договір повинен стати заміною Європейській конституції, яка так і не була прийнята через те, що її не підтримали громадяни Франції і Нідерландів. Лісабонський договір передбачає введення поста президента Євросоюзу і єдиного представника по закордонних справах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: