Перейти до змісту
Європейські спецслужби вважають, що за отруєнням Навального стоїть ФСБ Росії — The Guardian

Країни ЄС ввели санкції проти глави ФСБ Росії Олександра Бортнікова.

Спецслужби Великої Британії, Німеччини та Франції вважають, що отруєння російського опозиціонера Олексія Навального організувала Федеральна служба безпеки РФ.

Про це повідомляє британська газета The Guardian, посилаючись на свої джерела.

Джерела газети припустили, що ФСБ не збиралася вбивати Навального, а спецоперація була проведена для того, щоб "зробити йому недвозначне попередження і змусити покинути країну". Також джерела The Guardian, які поговорили з центром "Досьє" Михайла Ходорковського, повідомляють, що "Новачок" було обрано не випадково. "ФСБ контролює найрізноманітніші отрути, багато з яких невідомі. Джерела наголосили, що, якби в ФСБ хотіли вбити Навального, вони б це зробили", — йдеться у статті.

На підставі саме цього висновку, країни Євросоюзу і Велика Британія ввели санкції щодо глави ФСБ Олександра Бортнікова. У рішенні про санкції говорилося, що керівник російської спецслужби "надавав підтримку" людям, які отруїли Навального або мали до цього стосунок. Двоє співрозмовників газети сказали, що, на їхню думку, за отруєнням Навального стоїть Друга служба ФСБ Росії, яка, як пише The Guardian, "відповідальна за внутрішньополітичні загрози з боку Кремля".

Нагадаємо, Навального отруїли речовиною з групи "Новачок" наприкінці серпня. 18 днів він залишався в комі. Опозиціонера виписали зі стаціонару, але поки йде реабілітація, він залишається в Німеччині. Після повного одужання планує повернутися до Росії.

Відео Не може спати і має проблеми з дрібною моторикою - Навальний розповів про самопочуття

Не може спати і має проблеми з дрібною моторикою - російський опозиціонер Навальний розповів BBC про своє самопочуття. Політик зізнався журналістам - після отруєння "Новачком" не може спати без снодійного і має труднощі з виконанням деяких простих рухів. Медики постійно беруть у нього аналізи, проводять тести та займаються з ним, каже Навальний. Гуляти дозволяють двічі на день, а от користуватися комп'ютерами та соцмережами - лише по кілька годин. Після реабілітації політик має намір повернутися до Росії.  

Не може спати і має проблеми з дрібною моторикою - Навальний розповів про самопочуття

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин