Європейські вчені б'ються над загадкою огірків-"вбивць", що викликали кишкову епідемію

Крім Німеччини, пацієнти з тривожними симптомами також зареєстровані у Швеції, Данії, Нідерландах та Великобританії.

Європейські вчені намагаються знайти причину смертельно небезпечної кишкової інфекції, джерелом якої вважають огірки, імпортовані з Іспанії. Найбільше постраждала Німеччина - там підтверджено вже 1200 випадків зараження кишковою паличкою, а 11 осіб померли.

Пацієнти з тривожними симптомами також зареєстровані у Швеції, Данії, Нідерландах та Великобританії. Чехія, Австрія і Франція поспішили вилучити з продажу іспанські огірки. Крім того, чеські представники попередили, що заражені овочі могли потрапити до Угорщини і Люксембург.

Як передає BBC, у багатьох випадках інфекція розвивається в гемолітико-уремічний синдром, або хвороба Гассера - гостру ниркову недостатність, яка може призвести до смерті. Лякає також те, що симптоми інфекції проявляються не відразу, а в період до 10 днів. Тому кількість хворих, яких навряд чи можна врятувати, можливо, зросте.

Головлікар однієї з клінік у Гамбурзі висловив побоювання, що найближчим часом слід очікувати нових смертельних випадків, оскільки як мінімум у 30 пацієнтів з підтвердженим синдромом Гассера вже відмовили нирки. До того ж, поки так і не відомі причина і вогнище поширення інфекції, який може бути як і раніше активним.

Зараз підозра падає на дві теплиці в Іспанії - вони закриті, там йдуть ретельні перевірки, повідомили в Євросоюзі. В основному вирощені в них огірки експортувалися до Німеччини, і вже звідти могли потрапити в інші країни.

Глава Інституту Роберта Коха - німецького національного центру дослідження інфекційних захворювань - застеріг співгромадян від вживання в їжу сирих огірків, помідорів і салату-латуку. У сусідній Австрії, де поки ще немає ні одного випадку зараження, тимчасово заборонили продаж завезених з Німеччини огірків, помідорів і баклажанів.

У свою чергу базується в Швеції Європейський центр попередження і контролю над захворюваннями назвав нинішню епідемію гемолітико-уремічний синдрому наймасштабнішою з описаних у всьому світі і найбільшою за всю історію Німеччини.

Дивина інфекції в тому, що, як правило, вона вражає дітей у віці до 5 років, а в даному випадку 90% заразилися - дорослі, причому дві третини з них - жінки. 10 з 11 померлих - жінки. Усі, крім однієї, померли на півночі Німеччини. Одна, 91-річна пацієнтка, померла в західній землі Північний Рейн - Вестфалія.

Те, що більшість тих, що заразилися - жінки, можливо, пояснюється їх прихильністю до різного роду "оздоровчим" дієт, що включає багато некалорійних свіжих овочів.

Як зазначають медики, захворювання не відноситься безпосередньо до інфекційних, але може передатися іншим людям, якщо, приміром, заражена людина готує їм їжу.

Читайте також:

У Німеччині кількість хворих, вражених небезпечною кишковою інфекцією, наближається до тисячі

Небезпечна кишкова інфекція в огірках охопила пів-Європи, 10 загиблих

Небезпечна інфекція в Німеччині поширюється: з'явилися перші жертви

ВідеоЄвропейські вчені б'ються над загадкою огірків-"вбивць"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: