Європейський парламент закликав Євросоюз надати фінансування Меджлісу у вигнанні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Раніше "суд" окупантів визнав Меджліс "екстремістською організацією".

Європейський парламент сьогодні, 12 травня, закликав ЄС надати фінансову підтримку Меджлісу кримськотатарського народу, який зараз діє у вигнанні.

Про це йдеться в тексті резолюції Європарламенту, повідомляє Європейська правда.

"Європарламент нагадує, що заборона Меджлісу означає, що йому буде заборонено скликати зібрання, публікувати свої погляди в засобах масової інформації, проводити публічні заходи або використовувати банківські рахунки", - йдеться в тексті документа.

"Європарламент закликає ЄС надати фінансову підтримку діяльності Меджлісу, поки він перебуває у вигнанні; закликає збільшити фінансування правозахисних організацій, що діють від імені Криму", - зазначено в резолюції.

Євродепутати також закликали Росію, яка, згідно з міжнародним гуманітарним правом несе відповідальність як держава-окупант в Криму, підтримувати правопорядок на півострові і захистити громадян від свавілля судових та адміністративних заходів і рішень, таким чином виконавши свої зобов'язання члена Ради Європи.

Нагадаємо, так званий "Верховний суд Криму" визнав Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборонив його діяльність в Росії. "Прокурор Криму" Наталія Поклонська заявила, що Меджліс веде антиросійську діяльність на догоду Заходу.

Заступник голови Меджлісу Наріман Джелял запевнив, що Меджліс продовжить свою діяльність за межами окупованого півострова.

Водночас лідер кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Меджліс кримських татар переходить у надзвичайний режим діяльності

Залиште свій коментар

Вибір редакції