Європейський суд визнав Ходорковського злочинцем, але виплатив компенсацію

Страсбурзький суд оштрафував Росію за порушення, допущені в ході розслідування справи щодо Михайла Ходорковського, хоч і визнав останнього злочинцем.

Європейський суд з прав людини в Страсбурзі оштрафував Росію за порушення, допущені в ході розслідування першої справи щодо колишнього керівника нафтової компанії ЮКОС Михайла Ходорковського.

Сума штрафу склала 10 тисяч євро, а також Росія повинна буде виплатити 14 543 євро як компенсацію витрат.

Як говориться у вердикті, суд визнав, що в ряді випадків Ходорковський утримувався під вартою незаконно, а російські судові органи з порушенням розглядали його вимоги про звільнення з-під варти на час слідства.

У той же час Страсбурзький суд не визнав справу ЮКОСа політично вмотивованою, що залишає Ходорковського злочинцем.

"Європейський суд не визнав порушення статті 18 Європейської конвенції з прав людини щодо заяви Ходорковського про те, що його переслідування було політично мотивованим", - говориться в рішенні ЄСПЛ.

24 травня, Мосміськсуд пом'якшив покарання Ходорковському і Лебедєву з 14 до 13 років колонії загального режиму за розкрадання нафти. Згідно із затвердженим вироком, бізнесмени вийдуть на волю в 2016 році.

В грудні минулого року екс-главу ЮКОСу Михайла Ходорковського і колишнього керівника МФО Платона Лебедєва було визнано винними за другою кримінальною справою. У вироку, зокрема, вказується, що підсудні скоювали злочини з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення.

Між тим, в доповіді міжнародної правозахисної організації Amnesty International зазначалося, що висунуті проти підсудних звинувачення мали політичне підґрунтя, а сам процес був "несправедливим і супроводжувався процесуальними порушеннями".

Раніше стало відомо, що ініціативна група російських громадян почала в інтернеті збір підписів за висунення екс-глави ЮКОСу Михайла Ходорковського як кандидата в президенти Росії.

Читайте також: 

Ходорковський готовий вийти на свободу достроково

Ходорковський розповів про доходи, звинуваченнях у вбивстві і розваги у в’язниці

Ходорковського і Лебедєва визнали в'язнями совісті

Екс-бухгалтер ЮКОСа загинув за таємничих обставин, не доживши до суду

ВідеоЄС висловив розчарування у зв'язку з рішенням суду у справі Ходорковського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: