Європейський суд з прав людини заборонив Польщі висилати мігрантів назад до Білорусі

Європейський суд з прав людини заборонив Польщі висилати мігрантів назад до Білорусі

Фото: Twitter/ podlaska Policja

Біженці просили ЄСПЛ не висилати їх назад до Білорусі.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення про заборону вислання мігрантів, які перебувають у Польщі, назад до Білорусі.

Про це йдеться на сайті ЄСПЛ.

Як зазначається, суд розглянув 47 клопотань щодо застосування заходів через ситуацію з біженцями на кордоні Польщі та Білорусі. Майже всі вони подані проти Польщі, інші три проти Латвії та Литви. У ЄСПЛ зазначили, що у більшості клопотань заявники просили не відсилати їх назад до Білорусі.

"Суд застосував правило 39 і ухвалив, що заявники не повинні бути вислані з Польщі, якщо вони дійсно знаходяться на території Польщі", - додали в ЄСПЛ.

Правило 39 передбачає можливість застосування заходів, за якими суд має оперативно ухвалити рішення, обов'язкове до виконання.

Нагадаємо, ситуація з біженцями на кордоні Польщі та Білорусі загострилася від початку листопада 2021 року. У відповідь західні країни ввели нові санкції проти Білорусі. Санкції вже запровадили Сполучені Штати, Британія, Канада та Євросоюз. До "чорних списків" потрапили десятки людей, яким заборонили в'їзд та заморозили їхні європейські рахунки. Під фінансові обмеження потрапили, зокрема, туристичні фірми, що організовували поїздки до Білорусі з Близького Сходу, а також готелі та авіакомпанії. 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація