Європі загрожує виверження вулкана Грімсвьотн

Найближчим часом може прокинутися ісландський вулкан Грімсвьотн. Метеорологи переджають, що це знову може призвести до заборони на польоти пасажирських літаків.

Виверження вулкана Грімсвьотн на півдні Ісландії може розпочатися найближчим часом. Низку фактів, які свідчать про те, що вулкан прокидається, зафіксували експерти з ісландського Метеорологічного інституту.

За словами представника інституту Гуннара Сігурдссона, метеорологи зафіксували збільшення вмісту водяної пари в повітрі безпосередньо над вулканом. На їхню думку, це свідчить про посилене випаровування води з озера, розташованого в кратері Грімсвьотна. У свою чергу підвищення температури у вулкані означає збільшення тиску, що може призвести до виверження. Але скільки магми зараз є у вулкані, вчені точно сказати не можуть.

Тим не менше, подібна закономірність була зафіксована ще в 2004 році, коли Грімсвьотн вивергався - тоді теж посилилося випаровування води з озера в кратері, поки воно зовсім не пересохло, після чого почалося виверження. Крім цього, Метеорологічний інститут Ісландії в Рейк'явіку також зафіксував підвищену сейсмічну активність в області вулкана.

"Загалом це свідчить про те, що в найближчі тижні або місяці може статися виверження. Ми поки не знаємо, якою воно буде сили", - підкреслив Сігурдссон.

Для Європи це може обернутися черговим паралічем пасажирської авіації.

Нагадаємо, виверження іншого ісландського вулкана навесні цього року - Ейяфьятлайокудля - призвело до скасування в Європі між 15 і 21 квітня понад 100 тисяч авіарейсів. Авіакомпанії втратили тоді близько 2,2 мільярдів доларів, приватні особи - не менше 1,6 мільярдів доларів. 8,2 мільйона авіапасажирів втратили свої квитки.

Джерелом заборони на польоти стали дані комп'ютерного моделювання Центру дослідження вулканічної активності (VAAC) в Лондоні. Але через деякий час французькі та німецькі вчені заявили, що небезпечної концентрації вулканічного попелу в атмосфері над Європою не було.

Тим не менш, вулканологи і метеорологи не виключають, що в разі чергового потужного виверження в Ісландії у низці регіонів Європи може бути знову запроваджено тимчасову заборону на польоти пасажирських літаків.

Читайте також:

Ісландський вулкан почав засипати

Ісландський вулкан викинув чергову "порцію" попелу на висоту більше 9 км

Італійці готуються до виверження Везувію

Над "живим вулканом" в Ісландії з'явилося північне сяйво. ФОТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: