Європол у ЄС посилиться

Рада міністрів з питань юстиції та внутрішніх справ Європейського союзу вирішила посилити роль Європолу.

Рада міністрів з питань юстиції та внутрішніх справ Європейського союзу вирішила посилити роль Європолу.

Як передає УНІАН, про це йдеться в рішенні, яке було ухвалене в ході дводенного засідання Ради.

Згідно з документом, Конвенцію про створення та діяльність Європолу буде замінено на спеціальне рішення Ради ЄС, що підвищить статус цієї організації.
Крім того, міністри вирішили, що з 1 січня 2010 року фінансування Європолу здійснюватиметься безпосередньо з бюджету ЄС.

Міністри також вирішили посилити імунітет співробітників Європолу, особливо під час участі у спільних групах з розслідування злочинів.

Нагадаємо, створення Європолу було узгоджено Маастрихтською угодою ЄС від 7 лютого 1992 року. Перші операції Європол, офіс якого розташовано в Гаазі, розпочав виконувати 3 січня 1994 року, передусім в області боротьби з розповсюдженням наркотиків. З 1 січня 2002 року мандат Європолу було розширено на всі найбільш серйозні міжнародні злочини. 

Конвенція про створення Європолу була ратифікована всіма країнами-членами ЄС та набула чинності 1 жовтня 1998 року, а, відтак, повноцінну активність Європол розпочав з 1 липня 1999 року.

Головна мета створення Європолу – посилення ефективності співпраці країн-членів у боротьбі з міжнародним криміналом та тероризмом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: