Європу здувають вітри зі швидкістю 160 кілометрів на годину. Шквали очікують і в Україні

Європу здувають вітри зі швидкістю 160 кілометрів на годину. Шквали очікують і в Україні

Шторм у Франції / Фото: Reuters

Через негоду у Франції постраждали троє людей.

Європа приходить до тями після удару, який завдав по континенту шторм Ангус. У Франції через сильні вітри без світла залишилися 75 тисяч будинків. Постраждали, принаймні, троє людей.

Усі вихідні у Франції була негода. Спочатку сильні вітри, які часом досягали 160 кілометрів на годину, були на півночі і заході країни. Там через це лишилися без електропостачання 75 тисяч будинків. Кілька людей постраждали, зокрема жінка їхала за кермом автомобіля і не встигла зреагувати, коли перед нею впало дерево, в яке вона врізалася. Жінку з численними травмами доправили до лікарні. Про це йдеться в сюжеті Євгенії Руденко в програмі ТСН.Ранок.

Тепер негода просувається далі на схід і, зокрема, до регіону Рона-Альпи. Сьогоді тут оголошено "помаранчевий" рівень небезпеки, найгірший лише наступний – "червоний". Людей просять бути обачними, бо вітер не лише ламає гілки, які можна побачити просто на тротуарах, а і може виривати дерева з корінням. На вихідних через це у Ліоні був зачинений найбільший у Франції муніципальний парк.

Однак вітер тут, на півдні Франції, зовсім не означає холод, що доволі дивно виглядає, якщо порівняти з українським кліматом – пориви вітру дуже сильні, але водночас і теплі.

Негода просувається далі на схід – уже є попередження про небезпеку від метеорологічних служб Німеччини.

Тим часом пориви сильного вітру на сьогодні прогнозують і в Україні. Зокрема, на Приазов'ї. Там хвилі до двох метрів здійматимуться в Азовському морі, у портах Маріуполя й Бердянська – на півтора метра. Шквали до 20 метрів прогнозують у східних областях, а також на Херсонщині та Запоріжжі. Західна Україна потерпатиме від ожеледиці. А вода в річках підніметься в середньому на метр.

Європа приходить до тями після удару континентального шторму "Ангус"

Європа приходить до тями після удару континентального шторму "Ангус"

Україну штормить: на Приазов'ї піднялися двометрові хвилі

Україну штормить: на Приазов'ї піднялися двометрові хвилі

Повʼязані теми:

Наступна публікація