Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Європейський дипломат назвав умови, за яких кримчани можуть в'їжджати до ЄС

Для отримання шенгену кримчанам потрібно звернутися до представництва ЄС в Україні.

Європейський Союз має намір відмовляти у шенгенських візах кримчанам, які отримали російські паспорти після незаконної анексії півострова у 2014 році.

Про це в інтерв’ю ТАСС заявив очільник представництва ЄС у Москві Маркус Едерер.

Дипломат наголосив, Євросоюз не визнав і не збирається визнавати анексію Криму Росією. Він зазначив, що для жителів окупованого півострова існує декілька варіантів отримати шенгенську візу. 

"Перший - для жителів Криму, які мають проїзні документи, видані там російською владою до незаконної анексії. Другий спосіб - наступний: багато жителів Криму мають український паспорт або можуть його отримати, оскільки Україна як і раніше вважає жителів Криму українськими громадянами", - розповів європейський дипломат.

При цьому Едерер зазначив, що в обох випадках кримчанам "слід звертатися за шенгенською візою в консульства країн ЄС, які розташовані в Україні, а не у Росії.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР". Українські дипломати висловили рішучий протест проти цього. Президент Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням щодо цієї ситуації. Дії РФ засудили і в штабі переможця президентських виборів Володимира Зеленського. В українському уряді закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти, а згодом визнали їх незаконними

1 травня президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для окремих категорій громадян України. Зокрема, жителів окупованих територій і біженців з Донбасу і Криму.

8 травня Кабмін визнав незаконними російські паспорти, видані мешканцям окупованого Донбасу - насамперед Луганської та Донецької областей. У рішенні передбачений перелік так званих підрозділів, уповноважених РФ на видавання паспортів.

ВідеоВ Офісі президента звістку про рішення Путіна щодо паспортів зустріли "із сумом та обуренням"

У публікації зазначають, розуміють, що указ російського президента спрямований на людей, що вимушені проживати на тимчасово окупованих територіях. В Офісі президента України також зазначили, що глава держави доручив МЗС розробити механізм надання громадянства етнічним українцям з дружніх країн.  

В Офісі президента звістку про рішення Путіна щодо паспортів зустріли "із сумом та обуренням"

Залиште свій коментар

Вибір редакції