Євросоюз дав "добро" на вступ Сербії

Глав МЗС країн Євросоюзу погодилися передати заявку Сербії на вступ до ЄС для розгляду Європейської комісії. В обмін Брюссель зажадав екстрадиції Ратко Младіча та визнання Косова.

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу на зустрічі в Люксембурзі 25 жовтня домовилися передати заявку Сербії на вступ до ЄС для розгляду Європейської комісії.

Це перший крок на шляху приєднання Сербії до Євросоюзу. Офіційну заявку Белград подав у грудні минулого року. Чинне рішення стало можливим після того, як сербська влада погодилася вести переговори з владою Косова - хоча і не визнала незалежність цієї території.

В обмін Брюссель зажадав від Белграда арешту і екстрадиції низки військових злочинців.

Зокрема, мова йде про командирів армії боснійських сербів Ратко Младіча і генералів Горана Хаджича, яких розшукує Міжнародний трибунал у справах колишньої Югославії в Гаазі.

Оглядачі припускають, що Сербія приєднається до в Євросоюзу в 2014-2018 роках.

Нагадаємо, у червні 2010 року Міжнародний суд ООН в Гаазі у відповідь на запит Белграда виніс консультативне рішення про те, що незалежність Косова не порушує міжнародних законів. Через це відносини між Євросоюзом і Белградом значно погіршилися.

Читайте також:

Сербія змирилася з незалежністю Косова

Сербія не визнала вердикт суду ООН щодо Косова

Сербія запровадила безвізовий режим для громадян ЄС

Сербія подала заявку на вступ до Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: