Євросоюз дав Великій Британії ще шість місяців для Brexit

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вихід Лондона з ЄС може статися і раніше, якщо сторонам вдасться укласти угоду.

Європейські лідери погодилися відкласти вихід Великої Британії з Євросоюзу на шість місяців.

Відповідної угоди сторони досягли під час переговорів у Брюсселі, повідомляє AFP.

Британська прем'єр-міністерка Тереза ​​Мей та інші 27 лідерів ЄС "домовилися про гнучке продовження до 31 жовтня", написав у Twitter президент Європейської ради Дональд Туск.

"Це означає додаткові шість місяців для Великої Британії, щоб знайти найкраще рішення", – додав він.

Президент Франції Еммануель Макрон найсильніше виступав проти тривалого відтермінування. Більшість лідерів, що зібралися на надзвичайний саміт ЄС, у тому числі канцлерка Німеччини Ангела Меркель, підтримували план відкласти Brexit на рік.

Якщо Велика Британія та Євросоюз узгодять умови Brexit раніше 31 жовтня, то це станеться раніше. При цьому британським виборцям доведеться брати участь у виборах до Європарламенту, якщо Лондон не вийде з ЄС до 22 травня.

Без відтермінування Британія завершила б своє 46-річний членство в ЄС опівночі у п'ятницю, 12 квітня, без угоди, що могло спричинити економічний хаос як на британських островах, так і на континенті.

Brexit інфографіка
tsn.ua

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. "За" проголосувало 51,9% осіб, "проти" – 48,1%. За попередніми домовленостями,  процес виходу мав завершитися 29 березня. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відтермінування Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.

Останній мав би відбутися за умови, що запропонована прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент країни її відхилив. Наразі Британія має залишити блок до 12 квітня.  

Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади голови уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем у листопаді. 

Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС, дивіться в інтерактивній інфографіці. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції