Україна не отримає грошей від Євросоюзу

Євросоюз допоможе Україні "лише в рамках МВФ". На екстреному самміті в Брюсселі лідери ЄС вирішили не надавати комплексну підтримку країнам Східної Європи.

Лідери глав держав і урядів ЄС на екстреному самміті в Брюсселі 1 березня відмовилися ухвалювати єдиний план допомоги для східноєвропейських держав на 190 мільярдів євро.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що розміри допомоги "повинні визначатися окремо для кожної з країн Східної Європи". За її словами, "не розумно" надавати допомогу єдиним пакетом для всіх країн, ситуація в яких істотно розрізняється.

Україні, як повідомив прем'єр-міністр головуючої в ЄС Чехії Мірек Тополанек, Євросоюз готовий надавати фінансову підтримку "тільки в рамках Міжнародного валютного фонду".

Напередодні самміту низка країн Східної Європи під керівництвом Угорщини і Польщі, та за підтримки Австрії виступили з проханням до "багатих" країн ЄС надати їм 190 мільярдів євро економічної допомоги на підтримку банківських систем і курсів національних валют.

Кредиту очікує і Україна. Як відомо, Київ досі не отримав другого траншу грошей від МВФ. Сьогодні Фонд заявив, що готовий змінити умови кредитної програми: урахувати в угоді вищий показник дефіциту бюджету, якщо Україна отримає кредит від Світового банку.

Голова делегації Євросоюзу у Комітеті парламентської співпраці Україна – ЄС Адріан Северин раніше заявив, що ЄС має допомогти Україні, і йдеться не тільки про фінансову підтримку, але й про координацію дій. "Євросоюз має визнати, що українська економіка є вирішальною для стабільності європейської економіки, політики та стабільності ЄС як спільноти", - наголосив він.

Читайте також:

ЄС незадоволений: Тимошенко та Ющенко дестабілізують Україну

Меркель: перспектива України залежить від її відносин з Росією

Євросоюз хоче подвоїти фінансування МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: