Євросоюз дозволить відтермінувати Brexit, якщо Джонсон направить запит — The Guardian

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За даними видання, європейські лідери згодні на надання відтермінування.

Євросоюз готовий надати Великій Британії відтермінування виходу з ЄС, якщо британський прем'єр-міністр Борис Джонсон направить до Брюсселя лист з відповідним проханням.

Про це в суботу, 19 жовтня, повідомила газета The Guardian з посиланням на власні джерела в Євросоюзі.

За словами високопоставлених чиновників ЄС, стало абсолютно ясно, що європейські лідери "згодні на надання відтермінування". "Навіть [президент Франції Емманюель] Макрон, який був присутній на переговорах, не висловив протилежну позицію", — цитує видання свого співрозмовника.

Своєю чергою 17 жовтня глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер виступив із заявою про те, що нового подовження Brexit не буде потрібно в зв'язку з досягненням угоди між сторонами.

Президент Євроради Дональд Туск написав у своєму твітері, що мав розмову з британським прем’єром Борисом Джонсоном і тепер чекає на лист від нього. Там має бути прохання про відтермінування угоди щодо Brexit.

19 жовтня парламентарі Великої Британії проголосували за відкладення рішення щодо угоди про вихід королівства з Європейського Союзу. Під час обговорення депутатами Brexit була прийнята поправка, яку вніс представник Консервативної партії депутат Олівер Летвін. "За" проголосували 322 депутати. Проти неї висловилися 306 парламентарів.

Тепер уряд не може виносити угоду з ЄС на голосування, поки не будуть прийняті всі закони, необхідні для оформлення впорядкованого виходу з ЄС у намічений термін — 31 жовтня. Згідно з законом, Борис Джонсон зобовʼязаний надіслати лист до Брюсселя із проханням відтермінувати Brexit, щонайменше, на 3 місяці.

Відео Британія та ЄС погодили Brexit: про що домовилися

Довгоочікувану угоду нарешті погодили британські та європейську переговорні команди перед зустріччю європейських лідерів у Брюсселі. ЄС та Великобританія спромоглися розв’язати найбільш складне питання Brexit - питання кордону між Ірландією, яка є і залишається країною Євросоюзу, і Північною Ірландією, яка як частина Великої Британії має залишити Євросоюз.  

Британія та ЄС погодили Brexit: про що домовилися

Попри те, що депутати Палати громад британського парламенту проголосували за нове відтермінування Brexit, прем'єр Борис Джонсон наполягає, щоб країна залишила ЄС 31 жовтня. "Я не буду обговорювати з ЄС відтермінування, і жодний закон не змусить мене це зробити, — зазначив Джонсон. — Я буду робити все, що можу, щоб Brexit відбувся 31 жовтня".

17 жовтня Велика Британія та Європейський Союз домовилися про нову угоду щодо Brexit. Борис Джонсон заявив про підписання з Євросоюзом документа, який "влаштував усіх". Глави 27 країн-членів Європейського Союзу на саміті в Брюсселі схвалили нову угоду.

Залиште свій коментар

Вибір редакції