Євросоюз готовий допомогти Білорусі боротися з кризою

Солана пообіцяв білоруським опозиціонерам допомогу у боротьбі з наслідками кризи.

Євросоюз допомагатиме Білорусі боротися з наслідками світової фінансової кризи, заявив Верховний представник з питань загальної зовнішньої політики і безпеки ЄС Хав`єр Солана в Мінську в ході зустрічі з представниками білоруської опозиції.

"Під час зустрічі з представниками білоруської опозиції Солана розповів про можливі варіанти співпраці Білорусі з Євросоюзом, в першу чергу відзначивши можливість участі Білорусі в програмі Східне партнерство. За словами генерального секретаря Ради ЄС, участь у цій програмі є "життєвим кроком для Білорусі", - повідомив учасник зустрічі, лідер руху "За свободу" Олександр Мілінкевич.

У ході зустрічі з представниками опозиції Солана назвав пункти, які необхідно виконати країні для зближення з ЄС. Одним з головних пунктів є "припинення переслідування за політичними мотивами, а також демократизація ЗМІ".

Присутня на зустрічі голова Білоруської асоціації журналістів Жанна Литвина розповіла, що ЄС, за словами Солани, стурбований економічною ситуацією в Білорусі і готовий співробітничати з владою. "ЄС виступає за те, щоб підходи у відносинах між Європою і Білоруссю були прагматичними і моральними", - відзначила Литвина. За її словами, Солана заявив, що ЄС буде допомагати білоруській владі в боротьбі з наслідками світової фінансової кризи.

Нагадаємо, Хав’єр Солана 19 лютого відвідує Білорусь. Генеральний секретар Ради ЄС планує провести зустрічі з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, міністром закордонних справ Сергієм Мартиновим та лідерами опозиції, включаючи екс-кандидата у президенти Олександра Мілінкевича.

Читайте також:
Білорусь хоче перепродати українську електроенергію
Спецназ розігнав мітинг опозиції в центрі Мінська
Шварценеггера запросили в Білорусь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: