Євросоюз має прийняти власні санкції проти Ірану

Глави МЗС Франції та Нідерландів закликають Євросоюз прийняти власні санкції проти ядерної програми Ірану.

Ядерна програма Ірану (Фото: www.cbc.ca)
Іран відмовився виконувати вимоги резолюцій РБ ООН 1737 і 1747, назвавши їх незаконними
Глави МЗС Франції та Нідерландів закликали європейські країни прийняти власні санкції проти ядерної програми Ірану.

"Необхідно вжити нових заходів по відношенню до іранської ядерної енергетики, і вони повинні бути відокремленими від санкцій Радбезу ООН. Кожна європейська країна повинна застосувати свої санкції, зі своєю власною банківською, комерційною, промисловою системою," - заявив на зустрічі зі своїм голландським колегою Максимом Верхагеном у Парижі глава МЗС Франції Бернар Кушнер.

"Ми віддали б перевагу посиленню санкцій проти Ірану в питанні ядерної енергетики через Радбез ООН, але якщо Рада Безпеки не погоджується на вживання додаткових заходів, то ми готові застосувати європейські санкції, за підтримки з боку Сполучених Штатів," - сказав у свою чергу міністр закордонних справ Голландії.

РБ ООН у зв'язку з небажанням Тегерану ввести мораторій на збагачення урану прийняв дві резолюції 1737 і 1747, які передбачають санкції відносно іранської ядерної програми.

Іран відмовився виконувати вимоги цих документів, назвавши їх незаконними. Проте на початку літа, після зустрічі секретаря іранського Радбезу Алі Ларіджані з главою МАГАТЕ Мухаммедом ель-Барадеї, Тегеран активізував співпрацю з МАГАТЕ, прагнучи переконати світову спільноту в мирній спрямованості своєї ядерної програми.

Тим часом, деякі постійні члени РБ ООН, такі як США, Великобританія та Франція, знову закликали посилити тиск на Тегеран і почати роботу над проектом чергової резолюції, що передбачає додаткові санкції відносно Ірану.
У Вашингтоні 21 вересня для обговорення нової резолюції РБ ООН по введенню санкцій проти Ірану у зв'язку з його ядерною програмою зберуться представники п'яти країн - постійних членів РБ ООН і Німеччини.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: