Євросоюз може воювати

У Брюсселі почав діяти штаб Європейського Союзу зі стратегічного планування військових операцій. ЄС зможе проводити військові операції без допомоги НАТО.


У Брюсселі почав діяти штаб Євросоюзу зі стратегічного планування військових операцій, повідомляє агенція „РИА Новости” з посиланням на прес-службу Ради ЄС. 

Штаб може швидко, протягом п'яти днів, перетворитися на центр ведення операції у випадку, якщо ЄС вирішить провести автономну операцію, тобто не вдаючись до засобів НАТО", - цитує прес-служба слова директора військового штабу ЄС генерал-лейтенанта британської армії Дейвіда Лікі (David Leakey). 

За його словами, штаб може проводити операції обмеженого масштабу в межах "тактичної групи міжармійських військ", що налічує близько двох тисяч чоловік. 

До складу штабу ЄС зі стратегічного планування операцій входять 30 постійних цивільних співробітників і 40 військових. 

Французький міністр оборони в штабі НАТО (Фото: Reuters)
НАТО побоюється, що оборонні структури ЄС складуть конкуренцію натовським структурам, дублюючи їх (Фото: Reuters)

Ідея створення центру операційного планування виникла в грудні 2003 року і відразу викликала дебати між прихильниками посилення оборони ЄС і атлантістамі на чолі з Великобританією, що висловилися проти "дублювання" Євросоюзом структур НАТО. США, зі свого боку, розцінили цю ідею як спробу ослабити Північноатлантичний альянс.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: