Євросоюз не визнає російські паспорти, видані жителям Донбасу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Європі назвали видавання паспортів в ОРДЛО "нападом на суверенітет України".

Європейський Союз не визнає російські паспорти, видані громадянам України на окупованих територіях Донбасу, і закликає до такої ж реакції усі країни-учасниці ОБСЄ.

Про це йдеться в заяві ЄС у зв’язку з агресією Росії проти України та окупації Криму на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє "Укрінформ".

"Ми поновлюємо нашу глибоку стурбованість щодо указів президента РФ, які спрощують видачу російських паспортів громадянам України, що є черговим нападом на суверенітет України та суперечить духу та цілям Мінських домовленостей. Ми не визнаємо паспорти, видані в результаті цих указів", - наголошується у заяві.

Окрім цього у ЄС закликали інші держави-учасниці ОБСЄ так само не визнавати "паспорти Путіна".

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР". Українські дипломати висловили рішучий протест проти цього. Тоді президент Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням щодо цієї ситуації. Дії РФ засудили і в штабі на той час переможця президентських виборів Володимира Зеленського. В українському уряді закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти, а згодом визнали їх незаконними

1 травня президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для окремих категорій громадян України. Зокрема, жителів окупованих територій і біженців з Донбасу і Криму.

8 травня Кабмін визнав незаконними російські паспорти, видані мешканцям окупованого Донбасу - насамперед Луганської та Донецької областей. У рішенні передбачений перелік так званих підрозділів, уповноважених РФ на видавання паспортів.

Згодом Путін розширив спрощену процедуру отримання російського паспорта на весь Донбас, тобто для українців, які жили раніше в будь-якому районі Луганської або Донецької областей України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції