Євросоюз "не задоволений" результатом "газового саміту"

Брюссель залишився невдоволеним результатом зустрічі у Москві.

Євросоюз "не задоволений" конференцією щодо газової кризи, яка пройшла в Москві, повідомляє агентство "Франс Прес" з посиланням на заяву Євросоюзу.

"Чеське президентство ЄС не задоволене результатами міжнародної конференції голів держав і урядів щодо відновлення постачань російського газу європейським споживачам", - йдеться в заяві ЄС, поширеному в Брюсселі.

"Ми очікували, що обидві сторони оголосять, що вони досягли домовленості щодо відновлення російського газу в ЄС через Україну. Але цього не сталося", - відзначив чеський міністр енергетики Мартін Ріман, який брав участь на саміті від імені ЄС.

Як повідомлялося, у суботу у Москві пройшла Міжнародна конференція голів держав і урядів з питання постачання російського газу європейським споживачам, яка не змогла вирішити ситуацію щодо транзиту газу.

У "газовому"саміті взяли учатсь делегації низки країн, зокрема, вірменську делегацію очолив президент Вірменії Серж Саргасян, білоруську – прем'єр-міністр Білорусі Сергій Сидорський, делегацію Боснії і Герцеговини – голова Ради міністрів Боснії і Герцеговини Ніколо Шпірич, казахську делегацію – прем'єр-міністр Казахстану Карим Махімов, молдавську – прем'єр-міністр Молдови Зінаїда Гречана, сербську – прем'єр-міністр Сербії Мірко Цветкович, турецьку – заступник прем'єр-міністра Туреччини Назим Екрен, чеську – міністр промисловості і торгівлі Чехії Мартін Ржіман, словацьку – міністр економіки Словаччини Любомир Йагнатек. Європейську комісію представляв комісар ЄС з питань енергетики Андріс Пігабалгс. 

Росія і Україна з кінця грудня 2008 року не можуть домовитися про умови постачань газу на Україну і його транзиту до країн Європи, яка купує у "Газпрому" більше чверті використовуваного нею газу.

Читайте також:

Мєдвєдєв: Україна здатна платити за ринковою ціною

Позиції президента і прем'єра України - "абсолютно ідентичні"

Україна знову відмовила "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: