Євросоюз обіцяє полегшити візовий режим з Росією протягом півроку

Існує багато технічних аспектів у вирішенні цього питання, які стосуються, перш за все, безпеки.

Візовий режим між Росією і Євросоюзом може бути полегшений вже в найближчі півроку. Про це заявив глава представництва Єврокомісії в Москві Фернандо Валенсуела.

"Прогрес у візовому питанні між ЄС і Росією в наявності. Ми будемо й надалі активно співпрацювати в цій області", - сказав Валенсуела. "У найближчі шість місяців ми будемо прагнути до полегшення візового режиму і лібералізації пересування громадян ЄС і Росії", - пообіцяв він.

Разом з тим глава представництва зауважив, що "існує багато технічних аспектів у вирішенні цього питання, які стосуються, перш за все, безпеки". "У першу чергу, - пояснив дипломат, - ми маємо на увазі підписання угоди про реадмісію, коли країни беруть зобов'язання не пропускати незаконних мігрантів через свою територію".

Говорячи про внутрішньоєвропейські дебати щодо візового питання, Валенсуела відзначив, що "ніхто з країн ЄС не виступає проти безвізового режиму з Росією, тому в найближчі місяці ситуація може значно покращитися". "Головне, є політична воля сторін, а технічні труднощі можна вирішити", - переконаний представник Єврокомісії.

Полегшення візового режиму з Росією "є пріоритетом іспанського головування в Євросоюзі", заявив також в середу посол Іспанії в Росії Хуан Антоніо Марк Ван ден. За словами дипломата, візит глави МЗС Іспанії до Росії Мігеля Моратіноса показав, що відносини Росії і ЄС є пріоритетом для обох сторін.

"Ми готові прагнути до більш тісної співпраці", - підкреслив він. "У XXI столітті, столітті знань, життя європейців і росіян повинна бути взаємопов'язана, - переконаний дипломат. - Тому ми оголошуємо горизонт лібералізації безвізового режиму". "Зараз для цього робляться конкретні кроки, - додав Ван ден. - Сподіваємося розробити "дорожню карту "найближчим часом".

30 травня 2010 в Росії пройде черговий саміт РФ і Євросоюзу. Глава МЗС Іспанії Мігель Анхель Моратінос висловив надію, що зустріч увінчається успіхом.

Читайте також:

Росія розпочала повторне антидемпінгове розслідування щодо імпорту українських труб

Європа вже не боїться зриву постачань російської нафти

Сербія подала заявку на вступ до Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: