Євросоюз обмежить продаж хімікатів через теракти в Норвегії

Після трагічної "норвезької бійні" в Європі обмежать продаж перекису водню та мінеральних добрив, з яких можна виготовляти вибухівку.

Єврокомісія прискорить ухвалення проекту нової директиви Євросоюзу щодо введення обмежень на продаж хімічних речовин, які можуть бути використані для виготовлення вибухівки.

Як повідомив представник комісії Мікеле Черконе, відповідне рішення було ухвалене у зв'язку з подвійним терактом в Норвегії, підозрюваний у скоєнні якого купував хімікати у країнах ЄС.

"Компромісу тепер легше досягти після шокуючих подій, які відбулися в Норвегії", - заявив він.

ПОДРОБИЦІ - ЯК ТЕРОРИСТ ГОТУВАВСЯ ДО МАСОВОГО ВБИВСТВА В НОРВЕГІЇ

Черконе нагадав, що комісія ще у вересні 2010 року внесла проект законодавчої пропозиції про обмеження і заборону на продаж в європейських магазинах хімічних речовин, які можуть бути використані для виготовлення бомб - зокрема, перекису водню.

Також Єврокомісія готує пропозиції з виявлення та відстеження продажів вогнепальної зброї в країнах ЄС.

Жертвами подвійного теракту 22 липня в Норвегії стали, за уточненими даними, 76 людей (68 були вбиті на острові Утойя, 8 загинули при вибуху в Осло).

Влада затримали підозрюваного у стрільбі на острові - 32-річного етнічного норвежця Андерса Брейвіка.

Брейвік зізнався в організації теракту, проте не визнав своєї провини. За словами Брейвіка, він керувався "ідейними" мотивами: масове вбивство, за його задумом, мало привернути увагу суспільства до проблеми нелегальних мігрантів і необхідності боротьби з "ісламізацією Європи".

Незадовго до кривавої бійні на Утойя Брейвік опублікував в Інтернеті 1500-сторінковий "маніфест", в якому описав свої думки та деталі підготовки до терактів.

Зокрема, він описав, як в 2010 році двічі придбав хімікати у польському інтернет-магазині. Власника магазину уже допитали. За словами представників польського агентства внутрішньої безпеки, хімікати, які купив Брейвік, є легальними, їхній обсяг не перевищував норми, крім того, "терорист купував хімікати в усьому ЄС".

У травні Брейвік придбав ще одну партію хімікатів: у компанії Felleskjoepet Agri він купив 6 тонн добрив. Постачальник пояснив, що це було маленьке замовлення, "звичайне для звичайного сільськогосподарського виробника". У той же час, деякі види мінеральних добрив можуть бути використані для виготовлення вибухових речовин.

"Норвезька бійня": слідкуйте за новинами про подвійний теракт у Норвегії тут

Читайте також:

Брейвік заявив, що в Європі діють 80 осередків його однодумців - "мучеників"

Норвезький терорист розстрілював підлітків під музику з "Володаря перснів"

В'язниця, куди відправлять Брейвіка, більше схожа на тризірковий готель

Жертвою теракту у Норвегії став зведений брат принцеси, а метою була "мати нації"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: