Євросоюз підвищив статус свого представництва в ООН

Відтепер в ООН ЄС буде представляти постійний посланник, а не посол країни-голови Євросоюзу.

Європейський союз підвищив свій статус в Організації об'єднаних націй.

Тепер в ООН ЄС буде представляти постійний посланник, а не посол країни-голови Євросоюзу.

Відповідна резолюція, що підвищує статус ЄС, була прийнята у вівторок Генасамблеєю ООН.

З цієї резолюції, для викладу позиції Євросоюзу та його держав-членів, за погодженням між ними, представники ЄС, зокрема, запрошуються до участі в загальних дебатах Генеральної Асамблеї з урахуванням практики, прийнятої в відношенні що беруть участь спостерігачів. Вони мають право на розповсюдження своїх повідомлень, що стосуються сесій і роботи Генасамблеї, а також сесій і роботи всіх міжнародних нарад та конференцій, що скликалися під егідою асамблеї, і конференцій ООН безпосередньо і без посередників.

Представники ЄС отримують можливість представляти узгоджені його членами пропозиції і поправки, виступати по порядку ведення засідання, але не опротестовувати рішення головуючого посадової особи. Також вони можуть здійснювати право на відповідь щодо позицій Європейського союзу.

Місця для представників ЄС при розсадці відводяться серед спостерігачів. При цьому, вони не мають права голосу і права висувати кандидатів.

Такий же статус в ООН мають Палестинська національна адміністрація і Ватикан. Повного членства в ООН Євросоюз не домагається.

Експерти припустили, що тепер і інші блоки захочуть мати в ООН своїх представників. Їх у майбутньому можуть представити Ліга арабських держав і Африканський союз.

Невеликі держави, у свою чергу, заявляють, що тепер їх голос буде звучати в ООН ще тихіше на тлі появи представників великих об'єднань.

Читайте також:

Заворушення у Сирії: ООН засудила застосування сили владою

ЄС: членство України в Митному союзі виключає вільну торгівлю з Європою

Європа вирішила змінити візовий режим з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: