Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Євросоюз подав позов проти Росії на понад 5 млрд євро через свинину

Йдеться про заборону РФ імпорту свиней з країн ЄС.

Світова організація торгівлі (СОТ) направила до арбітражного суду вимогу Євросоюзу про стягнення з Росії 1,39 мільярда євро на рік через обмеження імпорту свинини, повідомляє газета Politico.

Зазначається, що ця компенсація дорівнює загальній вартості експорту свинини з ЄС до Росії 2013 року та її розмір щорічно збільшуватиметься на 15 відсотків.

Справа в тому, що від січня 2014 року Росія заборонила ввезення свинини та живих свиней із ЄС у зв'язку зі спалахом африканської чуми. Вже у квітні того ж року Євросоюз подав позов до СОТ через таку заборону.

У серпні 2016 року група експертів СОТ підтримала позов ЄС та повідомила, що введені РФ обмеження засновані не на стандартах Міжнародного бюро епізоотії і тому не відповідають вимогам організації щодо санітарних заходів.

Повідомляється, що загалом сума претензій до Росії оцінюється в понад 5,5 млрд євро. Це сума, яку втратили країни Євросоюзу за чотири роки дії політики РФ щодо імпортозаміщення. 

Нагадаємо, від 22 грудня Росія заборонила імпортувати худобу та птицю із Швейцарії через спалах хвороби Ньюкасла. Заборона поширюється на живу птицю, її м'ясо та інкубаційне яйце. Крім того, забороняється ввезення кормів і кормових добавок для птахів і вживаного устаткування для утримання, забою і оброблення птахів. 

ВідеоЄвросоюз пустив Казахстан у Світову організацію торгівлі

Залиште свій коментар

Вибір редакції