Євросоюз подовжив санкції проти Туреччини за незаконне буріння в Середземномор'ї

Євросоюз подовжив санкції проти Туреччини за незаконне буріння в Середземномор'ї

Туреччина, прапор Туреччини / Фото: Associated Press

У списку санкцій дві людини.

Рада ЄС ухвалила 6 листопада рішення про подовження до 12 листопада 2021 року санкції проти Туреччини через бурових робіт в Східному Середземномор'ї.

Про це повідомляється оприлюдненому комюніке Ради.

"Таким чином, Європейський союз збереже свою здатність вводити цільові обмежувальні заходи щодо осіб або організацій, відповідальних або причетних до незаконного буріння вуглеводнів в Східному Середземномор'ї", - йдеться у повідомленні. 

Санкції передбачають заборону на в'їзд до країн Європейського Союзу, а також заморожування активів для фізичних та юридичних осіб. Крім того, структурам та особам Євросозу заборонено надавати кошти тим, хто перебуває у санкційному списку. Наразі у ньому дві фізичні особи. 

Слід зауважити, що режим санкцій проти незаконної бурової діяльності в Східному Середземномор'ї ґрунтується на висновках Ради ЄС від 14 жовтня 2019 року, "коли ЄС підтвердив свою повну солідарність з Кіпром щодо поваги його суверенітету і суверенних прав відповідно до міжнародного права".

Своєю чергою, турецька влада продовжують ігнорувати цю позицію Європейського союзу. Останні кілька місяців Анкара веде нафтогазову розвідку в водах, які Греція вважає своєю винятковою економічною зоною. Такі ж претензії у бік Туреччини звучать і від Кіпру.

Як повідомлялося, 6 листопада Євросоюз офіційно запроваджує санкції проти президента Білорусі Олександра Лукашенка і розширює "чорний список" по Білорусі. Всього під санкціями Євросоюза тепер 59 білорусів. Обмеження передбачають заборону відвідування країн ЄС та заморозку європейських активів. 

Україна припиняє вести перемови з Лукашенком як очільником Білорусі

Україна припиняє вести перемови з Лукашенком як очільником Білорусі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
209
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація