Євросоюз подовжив заборону на провезення рідин на борту літака

Встановлені правила безпеки дозволяють авіапасажирам брати з собою на борт літака лише ємності, обсяг яких не перевищує ста мілілітрів.

Країни Євросоюзу продовжили введену в 2006 році заборону на провезення рідин на борту літаків до квітня 2013 року.

Як повідомив у четвер, 18 лютого, представник прес-служби Ради ЄС, рішення про продовження заборони ухвалене у зв'язку з затримкою процесу установки в аеропортах спеціальних сканерів, що дозволяють визначати, чи є у ємностях рідка вибухівка.

Встановлені правила безпеки, що діють в країнах-членах ЄС, а також у Швейцарії, Норвегії та Ісландії, дозволяють авіапасажирам брати з собою на борт літака лише ємності, обсяг яких не перевищує ста мілілітрів і не більше одного літра на людину.

Введення заборони на пасажирському авіатранспорті в ЄС відбулося після запобігання в серпні 2006 року поліцією Лондона серії терактів на авіарейсах. Заарештовані тоді терористи мали намір пронести на борт літаків рідку вибухівку в питних ємкостях.

Зараз заборона поширюється як на алкогольні напої, так і на мінеральну воду, лосьйони, парфуми, гелі, рідку піну для гоління, дезодоранти, зубну пасту та інші товари. Всі ємкості з рідинами обов'язково повинні бути поміщені в прозорі пакети. Їх скріплюють спеціальною клейкою стрічкою, яку дозволяється зняти лише після приземлення в аеропорті країни призначення.

Під ці вимоги безпеки не підпадають ємності з рідинами, які були придбані в магазинах безмитної торгівлі на території аеропортів. Однак вони в обов'язковому порядку повинні бути упаковані в прозорі пакети, видані в зоні "д'юті фрі" та скріплені відповідними печатками. Пасажирам при цьому необхідно зберігати торговельні чеки.

Як повідомлялося, 25 листопада Європарламент запропонував проект закону про обмеження на перевезення рідин в салонах літаків.

Читайте також:

Заборона на перевезення рідин в літаках триватиме до 2013 року

В аеропортах США встановлять "сканери мозку"

В аеропортах встановлять сканери, які роздягатимуть пасажирів догола

У Великобританії засудили трьох терористів за "рідкі" бомби

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: