Євросоюз погрожує Білорусі проблемами після визнання Абхазії і Південної Осетії

Білорусь може позбутися привілей в рамках програми Євросоюзу "Східне партнерство".

Білорусь матиме "дуже серйозні проблеми" зі вступом до програми Євросоюзу "Східне партнерство", якщо визнає незалежність Абхазії і Південної Осетії.

З такою заявою виступив міністр закордонних справ головуючої в ЄС Чехії Карел Шварценберг. Його слова цитує "Комерсант".


Ті ж вимоги до Білорусі висловила й комісар Європейського союзу із зовнішніх зв'язків. "Що стосується незалежності Південної Осетії і Абхазії, то наша позиція залишається незмінною - ми її не визнаємо. І якщо Білорусь визнає їх незалежність, це відкине наші відносини назад", - заявила Беніта Ферреро-Вальднер.

"Східне партнерство" припускає зближення між Євросоюзом і шістьома колишніми радянськими республіками - крім Білорусі це Україна, Молдавія, Грузія, Вірменія і Азербайджан.

Домовленість про початок цієї програми була досягнута на зустрічі глав МЗС країн - учасниць ЄС у Брюсселі. При цьому Росію і Туреччину запросили взяти участь в проекті як спостерігачів. Формально програма розпочнеться 7 травня на саміті в Празі.

В рамках "Східного партнерства" ЄС обіцяє до 2013 року виділити згаданим країнам 350 мільйонів євро. Крім того, Євросоюз має намір обговорити з колишніми радянськими республіками створення зон вільної торгівлі для послуг і сільськогосподарських продуктів і полегшення візового режиму.

Передбачалося, що білоруський парламент розгляне питання про визнання Абхазії і Південної Осетії весною 2009 року. Незалежність цих республік поки визнала лише Росія і Нікарагуа.

РФ активно добивалася того, щоб Мінськ також визнав незалежність двох територій, які формально входять до складу Грузії. ЗМІ повідомляли про те, що в обмін на це Білорусі пропонували кредит в 100 мільярдів рублів і збереження низької ціни на російський газ.

Читайте також:

Лукашенко можуть пустити в ЄС

Євросоюз готовий допомогти Білорусі боротися з кризою

Білорусь хоче перепродати українську електроенергію

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: