Євросоюз погрожує Канаді введенням візового режиму

Якщо Канада не відмовиться спростити в'їзд для громадян Чехії, Євросоюз, можливо, введе візи для всіх канадців.

Єврокомісар з питань правосуддя та внутрішніх справ Жак Барр оголосив, що країнам Євросоюзу буде рекомендовано ввести візовий режим для Канади, якщо канадська влада до кінця 2009 року не повернить безвізовий режим для громадян Чехії. Про це 22 вересня повідомляє The Canadian Press.

За словами Барро, першим кроком може стати введення візового режиму для канадських дипломатів. Якщо ж Канада і після цього відмовиться спростити в'їзд для громадян Чехії, Євросоюз, можливо, введе візи для всіх канадців.

Проте прес-секретар канадського міністерства у справах імміграції Джейсон Кенні заявив, що уряд Канади, цілком ймовірно, не піде на поступки Чехії. За словами Кенні, за кілька останніх місяців візовий режим повністю довів свою ефективність. Цей режим дозволяє припиняти фіктивний потік біженців з Чехії, завдяки чому заощаджуються гроші платників податків і приділяється більше уваги справжнім біженцям.

Канада скасувала візовий режим для Чехії в 2007 році, але знову ввела візи влітку 2009 року. Одночасно були введені візи для мексиканців. Причиною такого рішення стало збільшення потоку біженців з Чехії та Мексики. За інформацією канадської влади, під виглядом біженців з цих країн до Канади намагаються переїхати люди, які не піддаються ніякому переслідуванню на батьківщині.

З Чехії до Канади просяться в основному цигани, які стверджують, що їх переслідують як етнічну меншість. Приблизно половина запитів про надання притулку залишається незадоволеною, але їх розгляд забирає в імміграційних чиновників багато часу і коштів.

Чеська влада ще в липні оголосила про намір звернутися до Євросоюзу з проханням відповісти на дії Канади введенням візового режиму.

Читайте також:

Тимошенко "пробиває" безвізовий режим із Канадою

СП: Європа скасує плату за візи для українців

Шенгенські візи для українців не подорожчають

Україна попросила Європу скасувати плату за шенгенські візи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: